OBAL ROKU 2018

Jediná certifikovaná obalová soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na  trhu objevují. Součastně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění na galavečeru obalové konference PackSummit - 4. 10. 2018.

Uzávěrka přihlášek do soutěže: 15. května 2018

Odborná porota bude hodnotit přihlášené obaly během veletrhu OBALY 2018 na 29. - 30. 5. 2018.  Porota při hodnocení posuzuje obaly z pohledu inovace, ochrany produktu, požadavků uživatelů a dopadu na životní prostředí, ale také z pohledu legislativy a marketingu. Hodnocené exponáty je možné bezplatně vystavovat během konání veletrhu v hale č. 6. pod názvem OBAL ROKU = VĚC VEŘEJNÁ".

Obdobně jako v celosvětové soutěži WorldStar, která OBALU ROKU udělila certifikaci a úspěch v lokální soutěži je jediným způsobem jak vstoupit do soutěže světové, jsou přihlášená obalová řešení členěna dle oblasti použití do kategorií: 

POTRAVINY, NÁPOJE, KOSMETIKA, FARMACEUTICKÉ PRODUKTY, ČISTÍCÍ A PRACÍ PROSTŘEDKY,  ELEKTRONIKA A SPOTŘEBIČE, AUTOMOTIVE (přepravní a průmyslové obaly), DÁRKOVÉ OBALY, ETIKETY, POP&POS displeje, OSTATNÍ. 

 

PackSummit 2018

Zástupcům firem oceněných exponátů v soutěži OBAL ROKU 2018 budou předány trofeje a certifikáty na obalové konferenci PackSummit,  dne 4.října  2018 

Během hlavního večera budou vyhlášeni držitelé ZLATÉ, STŘÍBRNÉ a BRONZOVÉ CENY PŘEDSEDKYNĚ POROTY OBAL ROKU 2018

 

Co můžete získat přihlášením do soutěže OBAL ROKU?

Marketingovou podporu obalu a produktu

Licenci k užití loga OBAL ROKU na vlastní propagační materiály

Marketingovou podporu designérů i podílejících se společností 

Mediální propagaci přes mediální partnery v hodnotě 100 000 Kč

Zviditelnění autorů konstrukce a designu

Originální trofej a certifikát

Speciální ocenění Save Food a Cena spotřebitele

Cena spotřebitele - speciální ocenění udílené spotřebiteli, data jsou získávána průzkumem agenturou Kantar Millward Brown

Jedinečná možnost být nominován do WorldStar Awards 

OBAL ROKU = VĚC VEŘEJNÁ, výstava všech finalistů soutěže v prostorách MeetFactory 

Viditelnost na významných akcích SYBY – PackSummit 2018, OBALOVÁ AKADEMIE, na veletrzích Interpack Dusseldorf, OBALY 2018 PVA Letňany a EMBAX a další

 

Název soutěže se nepřekládá do angličtiny ani do jiných jazyků. Při použití v anglických textech lze získání ocenění zdůraznit opisem, například: ....our packaging is a winner of the Czech packaging competition OBAL ROKU.

 


Organizace soutěže:

    Kateřina Kolářová: +420 602 625 117


                KAM POSLAT HODNOCENÉ EXPONÁTY?

Palety, bedny, transportní obaly, POP&POS Displeje:

Malé exponáty, menší než paleta: doručujte přímo do Syby, Rubeška 215/1, 190 00 Praha 9 - Vysočany, do 15. 5. 2018. V případě problémů se splněním tohoto termínu je možné dojednat s organizátorem jiný tak, aby exponát měla bezpečně porota během hodnocení k dispozici.

Velké exponáty, tj. cca od velikosti palety: 

Budou přebírány organizátorem v prostorách PVA EXPO PRAHA, v hale č. 6 a to dne 28. 5. od 10:00 - 12:00,  kde budou instalovánky k hodnocení.

Odvážení velkých exponátů proběhne 31.5. 16:00 - 18:00

Adresa: PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 - Letňany. Kontakt: Václav Volek +420 721 333 718

 

Přihláška do soutěže zde.


Oceněné exponáty 2017:

OBAL ROKU / Oceněné exponáty / 2017

Video prezentace oceněných exponátů ročníku 2017:

 

General partner

Gold partner

Silver partner

Bronze partner

Partner

Partner třídění

General media partner

Media partner

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používá soubory cookie. Více informacíRozumím