Nahrávám...

  CENA PŘEDSEDKYNĚ POROTY

  Cena spotřebitele

  CENA SYMPATIE

  Bez ohledu na to, zda přihlašovaný exponát uspěl u odborné poroty a tím získal ocěnění OBAL ROKU nebo ne, rozhodl se Obalový institut Syba, organizátor soutěže, udělovat Cenu sympatie exponátům, jejichž tvůrci využili nové metody, nové přístupy, netradiční až šokové změny či nápady.

  OBAL ROKU

   Save Food

   Syba se připojila k iniciativě World Packaging Organisation a umožnila přihlašovatelům obalů do letošního ročníku soutěže OBAL ROKU přihlásit exponáty i na speciální ocenění Save Food, kde je akcent položen na inovaci materiálu, technologie či provedení obalu tak, aby bylo dosaženo zvýšené ochrany výrobku v potravinovém řetězci od krmiv po finální potravinářské produkty při minimalizaci potřebného obalového materiálu v duchu hesla: "As little as possible, as much as necessary".

    WorldStar Packaging Award

    WorldStar Packaging Award - WorldStar Marketing Award - GOLD

     Steaky v balení Cryovac® Darfresh®

     Sealed Air s.r.o.

     Balení, které udržuje potravinu svěží a chráněnou déle a dává jí vynikající vzhled. To je to, co system Cryovac® Darfresh® dělá pro steaky z Kosteleckých Uzenin, a.s. při vystavení v regálech díky vysoké kvalitě, prvotřídnímu vzhledu a možnému svislému umístění. Balení Darfresh® využívá speciálně tvarovatelnou vrchní smrštitelnou folii, která pevně, avšak něžně zkopíruje tvar výrobku bez narušení jeho tvarů. Celistvost svaru v celé ploše kolem výrobku chrání proti ztrátě vakua, avšak udržuje balení snadno otevíratelné pro zákazníka. Vysoká bariera a mechanická odolnost zvyšuje trvanlivost a podstatně snižuje možnost plýtvání potravinami.

     Kostelecké Uzeniny a.s.
     2016

     Lahev HOLBA 0,5l

     PMS Přerov a.s.

     Nové lahve, které  nahradily původní NRW, na první pohled zaujmou delším hrdlem a ve skle embosovaným logem. Nová lahev má navíc specifický tvar hrdla, který při plnění minimalizuje nežádoucí přístup vzduchu do piva. Dalším významným přínosem je snížení hmotnosti o téměř 14 % - na 320 g oproti NRW lahvi - 370 g.

     O-I Sales and Distribution Czech Republic, s.r.o.
     Fiala & Šebek Visual Communications a.s.

     Výrobce: O-I Sales and Distribution ČR s.r.o.

     2016

     HOTFILL/COLD FILL Stlačitelná PET láhev

     Plastipak Czech Republic s.r.o.

     Pro balení senzitivních výrobků rychle podléhajících zkáze bez použití konzervantů se používají dva způsoby plnění. Aseptické plnění za studena a plnění za horka. Aseptické linky jsou řešením pro velké společnosti, zatímco malé jdou ve většině případů cestou konzervantů a stabilizátorů. Plnění za horka není novinka, dnes se běžně používá pro plnění do skla, případně vícevrstvých polypropylénových (PP) obalů. Plnění za horka do transparentních obalů (PET) je rozšířené v USA a Asii. V regionu střední a východní Evropy (CEE) je tato technologie novinkou. Stlačitelná 450 ml PET lahev přispěje ke zkvalitnění produkce v našem regionu, neboť nabízí výrobcům potravin obal vhodný pro plnění jak za studena, tak i za horka.

     Plastipak
     Plastipak
     2016

     První K3H vanička s převlečným víčkem

     greiner packaging slušovice, s.r.o.

     Obaly z kombinace oddělitelných materiálů, papír a plast, jsou oblíbené zejména pro jejich rychlé a efektivní plnění s dostatečnou garancí stability plastového okraje. To umožňuje přesné uzavírání vaničky hliníkovým víčkem a následně  převlečným víčkem. Tento typ obalu je vhodný pro plně aseptické balení. Materiál: Polypropylén (PP) v kombinaci s papírem je vhodný pro balení výrobků s vysokým obsahem tuku. Redukcí množství potřebného plastu se dosahuje snížení uhlíkové stopy (CO2).

     greiner packaging slušovice, s.r.o.
     2016

     Gouda - balený plátkový sýr

     Chemosvit Folie a.s.

     Laminát z průhledných flexibilních fólií určený k balení plátkových sýrů do mělkých vaniček. Obal je možné lehce otevřít a opět opakovaně uzavřít jemným tlakem. Fólie bezpečně přilne k okraji vaničky bez nutnosti použití doplňkového spojovacího materiálu jako je například hotmelt. Balená potravina tak prodlužuje délku své možné spotřeby. Laminát se skládá z PET fólie a fólie PE s EVOH vrstvou. Má skvělou bariéru vůči prostupnosti vodních par, kyslíku i aromatických látek.

     2016

     Plastové sudy EcoDRAFT s vnitřním dvojitým vakem

     Cardiff Group NV

     Plastové sudy EcoDRAFT s vnitřním dvojitým vakem, který odděluje nápoj od tlačného plynu, umožňují zachování originální chuti nápoje bez ohledu na tlakové médium. Vak je vyroben z vícevrstvé fólie, která zaručuje prodloužení trvanlivosti nápoje až na dva roky. Sud je vyroben z recyklovatelného polyetylénu a svojí robustností a odolností se vyrovná klasickému nerezovému sudu. Sudy EcoDRAFT se dodávají ve dvou variantách: 

     Jednorázové sudy jsou určeny hlavně pro export. Po použití se recyklují a uspoří náklady vynecháním zpětné dopravy. 

     Znovupoužitelné sudy umožňují snadnou výměnu vaku za nový bez nutnosti vyplachování. Jsou vyráběny v různých objemech pro všechny druhy nápojů, hlavně sycených i fermentovaných. 

     Imar Vandebriel, Geert Standaert
     Imar Vandebriel, Geert Standaert
     2016

     Kompozitní vícevrstvý laminát "Fénix"

     ALINVEST Břidličná a.s.

     Kompozitní materiál Fénix triplex složený ze 2 vrstev hliníkové fólie, mezi kterými je technologií bezrozpouštědlového kašírování nalaminována biaxiálně orientovaná polypropylénová (BOPP) folie. Obal je z pohledové strany potisknut metodou hlubotisku a finální vrstvu tvoří z obou stran nanesené laky, sloužící jako ochrana před interakcí balené potraviny a hliníkové fólie. Laky zároveň zajišťují zdravotní nezávadnost materiálu jako celku, současně má výrobek ideální bariérové vlastnosti. Folie je díky své skladbě a tím i mechanickým vlastnostem odolná vůči protržení, rovněž se výborně tvaruje na balících linkách.

     Štěpán Vitásek
     Bedřich Štěcher

     Šárka Zaprianová

     2016
    Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O CookiesRozumím