Nahrávám...

  CENA PŘEDSEDKYNĚ POROTY

  Cena spotřebitele

  CENA SYMPATIE

  Bez ohledu na to, zda přihlašovaný exponát uspěl u odborné poroty a tím získal ocěnění OBAL ROKU nebo ne, rozhodl se Obalový institut Syba, organizátor soutěže, udělovat Cenu sympatie exponátům, jejichž tvůrci využili nové metody, nové přístupy, netradiční až šokové změny či nápady.

  OBAL ROKU

   Save Food

   Syba se připojila k iniciativě World Packaging Organisation a umožnila přihlašovatelům obalů do letošního ročníku soutěže OBAL ROKU přihlásit exponáty i na speciální ocenění Save Food, kde je akcent položen na inovaci materiálu, technologie či provedení obalu tak, aby bylo dosaženo zvýšené ochrany výrobku v potravinovém řetězci od krmiv po finální potravinářské produkty při minimalizaci potřebného obalového materiálu v duchu hesla: "As little as possible, as much as necessary".

    WorldStar Packaging Award

    WorldStar Packaging Award - WorldStar Marketing Award - GOLD

     Dárkový multipack Krakonoš

     THIMM Packaging

     Dárkové balení šesti láhví piva se od ostatních multipacků odlišuje hlavně velkou přídavnou komunikační plochou uvnitř obalu, kterou pivovar Krakonoš využil pro popsání své historie a firemních zajímavostí. Vlastní produkty jsou, jako u dárku, viditelné až po rozevření obalu. Integrované odnosné ucho spotřebitelům usnadňuje transport z místa prodeje. Při přepravě jsou výrobky optimálně chráněny. Odnosné ucho lze ohnout a naplněné obaly pak snadno stohovat. 

     Martin Zich
     2015

     Panasonic - kolekce obalů pro TV

     Mondi Bupak s.r.o.

     Do těchto obalů z potištěné vlnité lepenky jsou baleny televizory o úhlopříčce 39“ až 60“ – celkem 30 modelů. Byl zvolen náročný High Flexo potisk, který ale vyžaduje použití lepenky v kombinaci vln „EB“ nebo „EC“. Pro lepší mechanické vlastnosti byla použita lepenka s kombinací vln „EC“. Pro lepší stabilitu obalů s malou šířkou (nejmenší šířka 105 mm) byly vyvinuty tzv. “stabilizační nožičky“ – náseky v ohybech klop, které také působí po ohnutí klop o 90 stupňů jako zarážka a brání tak ohnutí klopy zpět.

     Mondi Bupak s.r.o.; Panasonic AVC Networks CZ
     Mondi Bupak s.r.o.; Panasonic AVC Networks CZ
     2015

     Čajová kazeta Mistral Grand Selection

     Grafobal a.s.

     Poutavý obal na čaje Mistral finest organic navozují pocit něčeho výjímečného. Cílem bylo, aby obaly svojí konstrukcí, grafikou a provedením skvěle ladili s přívlastky uvedenými v emblému těchto Grand Selection čajů - "Purity, Harmony, Relaxation".

     Grafobal a.s
     2015
    • WorldStar Packaging Awards je prestižní globální soutěž o nejlepší obaly světa. V této uznávané obalové soutěži oceňují porotci obaly, které ve své kategorii vyčnívají nad ostatní nejen inovací a provedením, ale jsou zde posuzovány také ochrana a uchování obsahu, snadná manipulace, snadné plnění, otevírání a uzavírání, ekonomika výroby, vliv na životní prostředí, adaptace na místní podmínky, prezentace značky.

     Aktuální ročník vždy nese letopočet předávání, nyní je proto aktuálním ročníkem WorldStar Packaging Awards 2016 a příjem přihlášek je možný až do 18. září 2015.

    Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O CookiesRozumím