Nahrávám...

  CENA PŘEDSEDKYNĚ POROTY

  Cena spotřebitele

  CENA SYMPATIE

  Bez ohledu na to, zda přihlašovaný exponát uspěl u odborné poroty a tím získal ocěnění OBAL ROKU nebo ne, rozhodl se Obalový institut Syba, organizátor soutěže, udělovat Cenu sympatie exponátům, jejichž tvůrci využili nové metody, nové přístupy, netradiční až šokové změny či nápady.

  OBAL ROKU

   Save Food

   Syba se připojila k iniciativě World Packaging Organisation a umožnila přihlašovatelům obalů do letošního ročníku soutěže OBAL ROKU přihlásit exponáty i na speciální ocenění Save Food, kde je akcent položen na inovaci materiálu, technologie či provedení obalu tak, aby bylo dosaženo zvýšené ochrany výrobku v potravinovém řetězci od krmiv po finální potravinářské produkty při minimalizaci potřebného obalového materiálu v duchu hesla: "As little as possible, as much as necessary".

    WorldStar Packaging Award

    WorldStar Packaging Award - WorldStar Marketing Award - GOLD

     4-Pack Carling Cherry Cider

     THIMM Packaging

     Prodejní balení na čtyři láhve prémiového nápoje Carling Cherry Cider společnosti Staropramen spojuje jednoduchost a efektivitu. Obal lze snadno a rychle složit, aniž by jej bylo třeba slepit. Pro lepší manipulaci s obalem je na zadní straně obalu integrováno odnosné ucho. Díky otevřené čelní straně obalu jsou výrobky dobře viditelné. Vnitřní strana obalu je potištěna barvou, která ladí s etiketami láhví a umocňuje tak exklusivitu výrobku. Zadní strana obalu je využita pro poutavý design. Díky použití vlnité lepenky lze obal snadno recyklovat.

     2016

     Kolobox - Box na jízdní kolo určený pro bezpečnou leteckou přepravu

     THIMM Packaging

     Obal Kolobox ideální řešení pro přepravu jízdního kola letadlem. Vnější plášť obalu je vyroben z pevné vlnité lepenky. Uvnitř pláště je vložka s pružnou fólií. Díky ní lze jízdní kolo rychle, snadno a bezpečně k vložce připevnit a znemožnit samovolný pohyb jízdního kola v obalu. Dno a víko jsou k plášti připevněny plastovými klipy, jež slouží i jako odnosná ucha. Kolobox je dodáván v komprimované podobě: zasilatelský obal, v němž je plášť, vložka s fólií a klipy. Spotřebitel si obal sám složí do finální podoby. Prázdný zasilatelský obal pak slouží jako oba pro přední kolo.

     2016

     CHRISTMAS CHEESE SELECTION - Kozí Vŕšok

     GRAFOBAL, akciová spoločnosť

     Dárková kazeta se třemi trojúhelníkovými přírodně zrajícími sýry a kráječem na sýry je určena na sváteční stůl. Dominantním konstrukčním prvkem je rovnoramenný trojúhelník, který určuje vnější tvarový design obalu. Vnitřní dispozice je rovnoměrně rozložena na 4 stejné trojúhelníkové prostory: tři z nich vyplňují různé přírodně zrajícími sýry, mezi nimiž je jednoduchá a opět trojúhelníková fixační vložka o stejné velikosti pro umístění kráječe.

     Jemná až minimalistická grafika nechává vyniknout převládající žlutou barvu obalu – přrodní barvu sýra. Vizuální dojem umocňuje hmatový vjem při manipulaci s obalem – měkký sametový dotek dosažený soft-touch lakem.

     Obal je složen ze tří částí, žádná z nich není lepená.

     GRAFOBAL, akciová spoločnosť
     2016

     Darčekový obal na víno

     GRAFOBAL, akciová spoločnosť

     Grafika dárkového lepenkového obalu je venkovsko-vinohradnickém stylu.

     Konstrukce nově vyvinutá pracovníky vývoje akciové společnosti Grafobal ve Skalici je složena ze dvou částí. Spodní díl s patentním tříbodovým lepením má v úrovni hrdla lahve vytvořeny 4 fixační klopy, které p ve dvou na sobě kolmých osách bezpečně zafixují lahev v krabici. Horní díl je fixován ve správné poloze dvěma zámky, které s kliknutím zapadnou do otvorů v protilehlých stěnách. Pevnost ukotvení horního dílu – víka, je docílená předepjatým vyskládáním olemování. Vyjmutí víka umožňují dva otvory na prsty, tahem se překoná odpor západky a víko se bez poškození vyjme.

     GRAFOBAL, akciová spoločnosť
     Milan Chylo Colorband
     2016

     BITOBOX EQ

     BITO skladovací technika CZ s.r.o.

     Zkratka EQ vznikla spojením „ergonomických“ a „inteligentních“ funkcí, tedy ergonomie + IQ= EQ. V prázdném stavu je složením redukován objem o 75 %.

     Díky páčce na bočních stranách lze plastovou přepravku pohodlně a bezpečně složit. Zámek se uvolní stlačením páčky palcem nebo zápěstím, stěny boxu jsou složeny bez rizika skřípnutí prstu, jak tomu u srovnatelných produktů bývá.

     Box je dále opatřen dvoudílným víkem a otvorem pro zajištění plombami. Jako volitelné provedení lze bednu osadit výklopnými rukojeti, díky kterým lze s bednou pohodlně manipulovat i ve složeném stavu. Dalším volitelným povedením je ani transparentní okénko na etiketu, která se vkládá zevnitř boxu, je tedy jasně čitelná a nehrozí její poškození nebo ztráta.

     2016
    Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O CookiesRozumím