Soutěž OBAL ROKU

Česká národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na českém i zahraničním trhu objevují. Součastně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění.

Ocenění SAVE FOOD

Projekt Save Food je podporovaný Agenturou pro zemědělství a výživu Spojených národů FAO, a řadou významných korporací, kromě jiných i veletrhem Interpack a World Packaging Organisation (WPO). Tento projekt zvýrazňuje významnou roli obalů pro omezení plýtvání potravinami a surovinami pro potraviny. Z podnětu WPO uděluje i Obalový institut SYBA zvláštní ocenění Save Food obalům s inovačními prvky pro ochranu potravin. Pro ocenění Save Food jsou posuzovány všechny obaly přihlášené do soutěže OBAL ROKU bez ohledu na to, zda tuto soutěž vyhrály či nikoli.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:Steaky v balení Cryovac® Darfresh®

Přihlašovatel:Sealed Air s.r.o.

Webové stránky:http://www.sealedair.com/foodcare

Oceněný v katerorii:

Balení, které udržuje potravinu svěží a chráněnou déle a dává jí vynikající vzhled. To je to, co system Cryovac® Darfresh® dělá pro steaky z Kosteleckých Uzenin, a.s. při vystavení v regálech díky vysoké kvalitě, prvotřídnímu vzhledu a možnému svislému umístění. Balení Darfresh® využívá speciálně tvarovatelnou vrchní smrštitelnou folii, která pevně, avšak něžně zkopíruje tvar výrobku bez narušení jeho tvarů. Celistvost svaru v celé ploše kolem výrobku chrání proti ztrátě vakua, avšak udržuje balení snadno otevíratelné pro zákazníka. Vysoká bariera a mechanická odolnost zvyšuje trvanlivost a podstatně snižuje možnost plýtvání potravinami.

Kostelecké Uzeniny a.s.