Soutěž WorldStar Packaging Award

WorldStar Packaging Awards je prestižní globální soutěž o nejlepší obaly světa. V této uznávané obalové soutěži oceňují porotci obaly, které ve své kategorii vyčnívají nad ostatní nejen inovací a provedením, ale jsou zde posuzovány také ochrana a uchování obsahu, snadná manipulace, snadné plnění, otevírání a uzavírání, ekonomika výroby, vliv na životní prostředí, adaptace na místní podmínky, prezentace značky.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:Mřížka z plochy

Přihlašovatel:Servisbal OBALY s.r.o.

Oceněný v katerorii:

Nově vytvořený a patentovaný princip konstrukce mřížky pro oddělování výrobků válcovitého tvaru jako například lahví, skleniček apod. Oproti principu konstrukce, výroby a složení standardní mřížky, tato nová varianta umožňuje snadnější výrobu a použití tím, že je vždy složena pouze z jednoho kusu vlnité lepenky, její stěny se vytvoří vertikálním otočením části mřížky v místě ohybu.

Všechny stěny mřížky se navzájem překrývají, nová konstrukce zcela vylučuje požití příčných dílů, čímž opadá kompletace mřížky a tím dochází k výrazné materiálové a časové úspoře.

Při balení 4 ks výrobků dochází k 50% úspoře, při balení 6 ks výrobků dochází k 57% úspoře a při balení 9 ks výrobků dochází k 58% úspoře materiálu oproti standardnímu provedení konstrukce. Mřížka zaručuje snadnou manipulaci a vysokou efektivitu při balení produktů.