Ocenění SAVE FOOD

Projekt Save Food je podporovaný Agenturou pro zemědělství a výživu Spojených národů FAO, a řadou významných korporací, kromě jiných i veletrhem Interpack a World Packaging Organisation (WPO). Tento projekt zvýrazňuje významnou roli obalů pro omezení plýtvání potravinami a surovinami pro potraviny. Z podnětu WPO uděluje i Obalový institut SYBA zvláštní ocenění Save Food obalům s inovačními prvky pro ochranu potravin. Pro ocenění Save Food jsou posuzovány všechny obaly přihlášené do soutěže OBAL ROKU bez ohledu na to, zda tuto soutěž vyhrály či nikoli.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:Cryovac®OptiDure™

Přihlašovatel:Sealed Air s.r.o.

Webové stránky:http://www.sealedair.com/foodcare

Oceněný v katerorii:

Váhalova paštika - produkt společnosti VÁHALA a spol. s r.o. výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků, která je předním výrobcem vysoce kvalitních masných výrobků v Česku, je zabalený v Cryovac® OptiDure® fólii.

Produkt Cryovac® OptiDure® je nová high-tech generace koextrudovaných sáčků / fólií kombinující vynikající mechanickou odolnost (pevnost, odolnost proti přetržení) při současném snížení tloušťky materiálu (až o 30 %) a tím i nižším environmentálním zatížení.

Svojí jedinečnou svařitelností i při kontaminaci a záhybech snižuje náklady na přebalování ve výrobě a eliminuje nedokonale zabalené výrobky v distribuci. Je ideálním řešením pro vysoce automatické balicí linky. Vyznačuje se velmi vysokou smrštitelností, transparentností a leskem.