Soutěž OBAL ROKU

Česká národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na českém i zahraničním trhu objevují. Součastně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:8x0,5l plech na ležato

Přihlašovatel:Smurfit Kappa Olomouc s.r.o.

Oceněný v katerorii:

Poutavý a zároveň velmi praktický obal na větší počet půllitrových plechovek s pivem, který si zákazník může jednoduše odnést z prodejního místa. Obal má nejen svou grafikou, ale celým konstrukčním řešením silný marketingový nástroj. Obal Kozel Multipack na 8ks půllitrových plechovek zaujme zejména netradičně uloženými plechovkami v horizontální poloze. Design obalu je důmyslně navrhnut pro snadné otevření, manipulaci a následný snadný odběr jednotlivých plechovek z obalu. Snadná manipulace je zaručena díky odnosnému uchu se sezami páskou na horní straně, poměrně malým rozměrům a rozumně zvolenému počtu hliníkových plechovek.

Díky těmto parametrům je tento obal ideální na uskladnění v lednici a skvěle se hodí na nejrůznější rodinné oslavy, barbecue, k vodě, dovolenou, atp. Po vypodložení spodní strany zámkem, který je součástí krabice a odtržení čelní strany, dochází díky gravitaci při následném odebírání každé následující plechovky k samovolnému posunu plechovek ze zadní části krabice dopředu, kde se zastaví o čelo krabice a nedojde k jejímu vypadnutí z boxu. Takto můžeme odebírat hliníkové plechovky pouze z přední části a nemusíme je nějak složitě vytahovat ze zadní části krabice.