Soutěž OBAL ROKU

Česká národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na českém i zahraničním trhu objevují. Součastně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:Mléko ve skle

Přihlašovatel:O-I Sales and Distribution Czech Republic, s.r.o.

Oceněný v katerorii:

Mléko ve skle slaví svůj návrat na prodejní pulty. Nová nevratná láhev má objem 75 cl a váží 300 g. Původní 1l láhve vážilly více než 450 g. Díky nejmodernější plnící technologii a vlastnostem obalového skla je zachována vysoká kvalita mléka, jeho čerstvost a skvělá chuť.

Skleněný obal je ve své přirozenosti absolutně inertním, zdravotně nezávadným, čistým a transparentním obalovým řešením.

Novinkou v této kategorii obalů na mléko je twist-off uzávěr, který musí po otevření láhve klapnout a obsahuje důležité informace pro spotřebitele. Jedinečná je i samolepicí oválná etiketa, která musí v procesu balení zvládnout aplikaci v prostředí ošetřovaném horkou parou.