Soutěž OBAL ROKU

Česká národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na českém i zahraničním trhu objevují. Součastně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:Kolekce obalů - Schneider Electric

Přihlašovatel:Mondi Bupak s.r.o.

Oceněný v katerorii:

Kolekce obalů pro balení stykačů řady „F“ pro firmu Schneider Obaly na stykače řady „F“ jsou jednocestné a plně zabezpečují ochranu výrobku během přepravy z výrobního závodu k zákazníkům po celám světě – včetně zámořských destinací. Jako materiál je použita pouze vícevrstvá lepenka typu „EB“ a „BC“, přičemž kvalita materiálu byla zvolena s ohledem na hmotnost balených výrobků, systém fixace a požadovaný stupeň bezpečnosti při přepravě.

Základní koncepce obalu je vnější obal F0713 nebo F0215 + vnitřní fixační elementy, jeden fixační element je vždy použitelný pro 2 druhy stykačů - pro 3 i 4 pólový je pouze jeden druh fixační vložky.

Obaly jsou dodávány k zákazníkovi v plochém stavu, před vlastním balení jdou jednotlivé díly dobře zformovat a balený výrobek lze jednoduše vložit a zafixovat - obaly plně vyhovují požadavku zákazníka na optimalizaci původního balení stykačů řady „F“. Novým systémem balení byl zredukován počet položek nutných k zabalení výrobků. Tímto došlo k úspoře nákladů na straně zákazníka – méně položek, ale objednávaná vetší množství – tím pádem příznivější cena, jednodušší logistika + odstranění plastových a kovových dílů – nemusí se nakupovat. K úspoře nákladů dochází také u výrobce – vyrábí se méně položek, ale větší výrobní série.