Soutěž WorldStar Packaging Award

WorldStar Packaging Awards je prestižní globální soutěž o nejlepší obaly světa. V této uznávané obalové soutěži oceňují porotci obaly, které ve své kategorii vyčnívají nad ostatní nejen inovací a provedením, ale jsou zde posuzovány také ochrana a uchování obsahu, snadná manipulace, snadné plnění, otevírání a uzavírání, ekonomika výroby, vliv na životní prostředí, adaptace na místní podmínky, prezentace značky.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:Přepravní obal pro nárazníky „BOOMerang“

Přihlašovatel:Unipap a.s.

Webové stránky:http://www.unipap.cz

Oceněný v katerorii:

Obalový komplet „BOOMerang“ tvoří kombinace dvou typů tvarových výseků z vlnité lepenky, které svými variacemi umožňují univerzální použití obalu pro více než 6 modelových typů automobilových nárazníků.

Korpus obalu poskytuje poměrně křehkému automobilovému dílu tvarovou podporu a tak zde konturová fixace tvoří zároveň i vnější plášť. 

Koncept „BOOMerang“ není unikátní pouze ve své variabilitě, ale nabízí také možnost stohování zabalených dílů bez potřeby použití palet, čímž usnadňuje manipulaci a šetří skladovou plochu.

Zákazníkovi toto řešení, v porovnání s původním obalem, přineslo kratší čas balení, menší skladové zásoby obalového materiálu a zejména významnou úsporu logistických nákladů.

engineering společnosti Unipap a.s.