Soutěž WorldStar Packaging Award

WorldStar Packaging Awards je prestižní globální soutěž o nejlepší obaly světa. V této uznávané obalové soutěži oceňují porotci obaly, které ve své kategorii vyčnívají nad ostatní nejen inovací a provedením, ale jsou zde posuzovány také ochrana a uchování obsahu, snadná manipulace, snadné plnění, otevírání a uzavírání, ekonomika výroby, vliv na životní prostředí, adaptace na místní podmínky, prezentace značky.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:DIGI – 3D tray

Přihlašovatel:Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Webové stránky:http://www.continental-corporation.com/en

Oceněný v katerorii:

Konstrukce a testování obalů pomocí technologie 3D tisku. Vývoj všech typů trayů (thermoforming, vakuové tvarování, vstřikování) usnadňuje 3D technologie přímo v kanceláři obalových specialistů. 3D výtisk plně nahrazuje zkušební formu a lůžko. 3 měsíční vývoj je zkrácen na necelý 1 měsíc. Po zadání potřebných dat je lůžko dostupné v řádu několika hodin!

Výhody: okamžitá reakce na změny v designu dílu, uložení dílu, procesní změny ve výrobě a na lince.

Pro tvorbu modelů se využívá biopolymer PLA - je získáván z obnovitelných zdrojů (kukuřice) a smrštění materiálu je technicky zanedbatelné. 

Výroba probíhá na nejlepší dostupné technologii (BAT), na tiskárnách DeeGreen a DeeRed, vyráběné českou společností Y soft.

Na projektu se podíleli: Aleš Jakubec, Ondřej Kliment, Renáta Rieger, Ilona Kotyková, Lenka Malínská.