Soutěž OBAL ROKU

Česká národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na českém i zahraničním trhu objevují. Součastně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:Sardinky

Přihlašovatel:Smurfit Kappa

Webové stránky:http://www.smurfitkappa.cz

Oceněný v katerorii:

Přesně jako sardinky, tedy natěsno jedno vedle druhého, jsou uložena dveřní těsnění v chytře řešeném insertu z vlnité lepenky. 

Původní obal byl pouze molitanový „hřeben“ nalepený na kusu vlnité lepenky – fixace nedostatečná, těsnění se kroutilo a zabíralo moc místa.

Navrhli jsme tedy ohrádku, která v sobě skrývá jednoduše sestavitelný insert. Tvarovaným a přesně umístěným výsekem usnadňujeme operátorovi vložit pevná těsnění tak, aby se nekroutila a zabírala minimum místa. Šipka na dně napovídá z které strany začít. Na jedno patro se vejde 12 těsnění, o 25 % více než s předchozím řešením.

Šikmé stěny ohrádky dovolují pohodlně stohovat 4 patra na sebe bez propadávání a zároveň vytvářejí prostor na manipulaci rukama.

Šetří místo, peníze i životní prostředí – žádný plast.

Jiří Novotný