Soutěž OBAL ROKU

Česká národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na českém i zahraničním trhu objevují. Součastně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:Hollandia - jogurtový tray s trhací páskou

Přihlašovatel:Mondi Bupak s.r.o.

Oceněný v katerorii:

Toto řešení bylo vyvinuto na základě požadavku od zákazníka, mít jogurtové platíčko, které je možno po naplnění, během sestavování objednávek pro jednotlivé prodejny, jednoduše rozdělit na dvě půlky aniž by došlo k poškození nebo vypadnutí plných kelímků z platíčka a tím pádem je možno jeden obal používat ve variantách 20 kelímků v platíčku, nebo po rozdělení 2 x 10 ks kelímků v platíčku.

Toto řešení má i pozitivní environmentální dopad, protože není nutné hledat dodatečné obaly na distribuci 10 ks kelímků, jak tomu bývalo v minulosti. Tento požadavek bylo možné splnit díky použití trhací pásky, která dovoluje jednoduché rozdělení platíčka na dvě poloviny.

Toto řešení je absolutně nové a ještě nikdy nebylo použito na českém a dle informací ani na evropském trhu.

Z technického hlediska velmi důležitá věc je, že použití trhací pásky nemá vliv na chování platíčka během skládání, lepení a plnění na automatické lince a ani není narušena tuhost během manipulace s naplněným platíčkem.

Mondi Bupak s.r.o.
Hollandia Karlovy Vary, s.r.o.