Soutěž OBAL ROKU

Česká národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na českém i zahraničním trhu objevují. Součastně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:Propagační ALE multipack plechovek a skleničky - Lobkowicz

Přihlašovatel:DS Smith Packaging Czech Republic, s.r.o.

Webové stránky:http://www.dssmithpackaging.cz

Oceněný v katerorii:

Sada plechovek nově doplněna o stylovou sklenici s logem pivovaru Lobkowicz míří na zákazníky, kteří upřednostňují komfort i lahodnou chuť při konzumaci speciálních piv.

Propagační sklenice je na první pohled zcela viditelná a obal zároveň chrání křehkost skla. Obal je snadno stohovatelný, samonosný, vyrobený z plně recyklovatelného materiálu – vlnité lepenky.  Samoskladná konstrukce dna umožňuje rychlé naplnění a šetří tak náklady na čas i pracovní sílu.

Povedená grafika (ofsetový tist) umocňuje zážitek spojený s nákupem a následnou ochutnávkou ne zcela běžného produktu, tedy piva typu ALE. 

Prototypy obalu byly vyvinuty a testovány v PackRight Centru společnosti DS Smith Packaging v Boleticích nad Labem za účasti odborných obalových specialistů jak z DS Smith tak z řad zákazníka pivovaru Lobkowicz.

Gabriela Tlamichová Vítková, designer PackRight Centra DS Smith Packaging
Gabriela Tlamichová Vítková

Lobkowicz