Soutěž OBAL ROKU

Česká národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na českém i zahraničním trhu objevují. Součastně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění.

http://www.obalroku.cz

Název exponátu:Dárkový obal pro obchodní přátele na láhev vína a domácí vánoční cukroví

Přihlašovatel:Studio Grammage

Webové stránky:http://www.grammage.cz

Oceněný v katerorii:

Dárkový obal pro obchodní přátele na láhev vína a domácí vánoční cukroví Cílem bylo vytvořit co nejmenší obal a vpravit do něj láhev i cukroví. Minimum lepených ploch, nejlépe žádné, byl další cíl.

Nechtěla jsem klasický obal ve stylu „oltáře“, kde budou dárky hned vidět. Věděla jsem, že chci minimalistické, praktické a jiné – aspoň trošku tajemné řešení. Na první pohled klasická konstrukce „víko + dno“ ze dvou barev papíru působí jednoduchým a s použitím bílého papíru na víku také čistým dojmem. Po otevření víka obalu bylo důležité navodit sváteční atmosféru pohledem na luxusně řešený obal plný domácích, krásně zdobených koláčků, doplněný červenou stuhou a visačkou. Obal s koláčky je zapuštěn ve fixáži, kterou je možné vyjmout celou včetně krabičky s koláčky, či pouze „koláčkovou“ krabičku bez fixáže. U obou variant bude hned jasné, že v tak relativně malém obalu čeká nečekaně

Vnější obal včetně fixáží je vyrobený ze speciálního grafického papíru 330 g/m2. Materiál použitý pro krabičku s koláčky je stejný jako u obalu vnějšího ale fixáže a rukáv obalu jsou z čirého, ekologického plastu PET s atesty pro přímý styk s potravinami.

Potisk na čelní straně víka a spodní části dna je aplikován sítotiskem, tisk visačky tiskem digitálním, sněhové vločky parciálním UV lakem.

Celkové provedení je bez jakékoli kapky lepidla. PET rukáv obalu na koláčky je svařován horkým vzduchem a vše ostatní je „pouze“ skládačka.  Tento obal je velmi variabilní. Postačí výměna fixáže pro jiný druh láhve, změna materiálu a tisku… Do krabičky je možné vložit pralinky či jiné dobroty v rozmanitých rozměrech, protože přepážky uvnitř krabičky se dají různě nastavovat.