Loading...

  JURY CHAIR AWARD

  CENA SPOTŘEBITELE

  CENA SYMPATIE

  Bez ohledu na to, zda přihlašovaný exponát uspěl u odborné poroty a tím získal ocěnění OBAL ROKU nebo ne, rozhodl se Obalový institut Syba, organizátor soutěže, udělovat CENU SYMPATIE exponátům, jejichž tvůrci využili nové metody, nové přístupy, netradiční až šokové změny či nápady.

  SUSTAINABILITY AWARD

  SAVE FOOD

  OBAL ROKU

   

   WorldStar Packaging Award

   WorldStar Packaging Award - WorldStar Marketing Award - GOLD

    BITOBOX EQ

    BITO skladovací technika CZ s.r.o.

    When EQ ("ergonomic" and intelligent" functions) empty, the volume of the folded box is reduced by 75 %. The levers at the sides allow you to fold the box comfortably and safely. The lock is released by pressing the lever using your thumb or wrist, the walls of the box then collapse without the risk of pinching your finger. The box is equipped with twopiece lid and an opening which allows you to secure it using a seal. Thanks to its tilting handle, the box can be easily handled even when folded. It also has a small transparent window for labels which are inserted from the inside so they are clearly visible.

    2016

    Darčekový obal na víno

    GRAFOBAL, akciová spoločnosť

    The graphic design is created in a rustic- vineyard style. On the individual sides of the package the main advantages of Skalica wine as a parallel to the values and principles of the business GRAFOBAL are illustrated.

    The design has been newly developed by workers in the packaging development department. It consists of two parts - the bottom part with patent three-point gluing, has 4 fixation flaps created at the neck of the bottle that after inserting the bottle into the package in two perpendicular axes securely fixes the bottle.

    The upper portion of the package is fixed in the correct position which fit into the holes in the opposite walls with a click. The strength of the anchoring is achieved by the pre-stressing of the discharging edge. The lid of the packaging is perfectly closed and opening of the packaging becomes an "interactive quest."

    Removing the lid is enabled by two holes for fingers when by pulling out by force you overcome the strength of the tabs and without damaging the lid you take it. You pull the bottle out after overcoming the resistance of the fixation flaps.

    The packaging is reclosable. 

    GRAFOBAL, akciová spoločnosť
    Milan Chylo Colorband
    2016

    CHRISTMAS CHEESE SELECTION - Kozí Vŕšok

    GRAFOBAL, akciová spoločnosť

    Dárková kazeta se třemi trojúhelníkovými přírodně zrajícími sýry a kráječem na sýry je určena na sváteční stůl. Dominantním konstrukčním prvkem je rovnoramenný trojúhelník, který určuje vnější tvarový design obalu. Vnitřní dispozice je rovnoměrně rozložena na 4 stejné trojúhelníkové prostory: tři z nich vyplňují různé přírodně zrajícími sýry, mezi nimiž je jednoduchá a opět trojúhelníková fixační vložka o stejné velikosti pro umístění kráječe.

    Jemná až minimalistická grafika nechává vyniknout převládající žlutou barvu obalu – přrodní barvu sýra. Vizuální dojem umocňuje hmatový vjem při manipulaci s obalem – měkký sametový dotek dosažený soft-touch lakem.

    Obal je složen ze tří částí, žádná z nich není lepená.

    GRAFOBAL, akciová spoločnosť
    2016

    Kolobox - Box na jízdní kolo určený pro bezpečnou leteckou přepravu

    THIMM Packaging

    Obal Kolobox ideální řešení pro přepravu jízdního kola letadlem. Vnější plášť obalu je vyroben z pevné vlnité lepenky. Uvnitř pláště je vložka s pružnou fólií. Díky ní lze jízdní kolo rychle, snadno a bezpečně k vložce připevnit a znemožnit samovolný pohyb jízdního kola v obalu. Dno a víko jsou k plášti připevněny plastovými klipy, jež slouží i jako odnosná ucha. Kolobox je dodáván v komprimované podobě: zasilatelský obal, v němž je plášť, vložka s fólií a klipy. Spotřebitel si obal sám složí do finální podoby. Prázdný zasilatelský obal pak slouží jako oba pro přední kolo.

    2016

    4-Pack Carling Cherry Cider

    THIMM Packaging

    Prodejní balení na čtyři láhve prémiového nápoje Carling Cherry Cider společnosti Staropramen spojuje jednoduchost a efektivitu. Obal lze snadno a rychle složit, aniž by jej bylo třeba slepit. Pro lepší manipulaci s obalem je na zadní straně obalu integrováno odnosné ucho. Díky otevřené čelní straně obalu jsou výrobky dobře viditelné. Vnitřní strana obalu je potištěna barvou, která ladí s etiketami láhví a umocňuje tak exklusivitu výrobku. Zadní strana obalu je využita pro poutavý design. Díky použití vlnité lepenky lze obal snadno recyklovat.

    2016