Competition WorldStar Packaging Award

WorldStar Packaging Awards je prestižní globální soutěž o nejlepší obaly světa. V této uznávané obalové soutěži oceňují porotci obaly, které ve své kategorii vyčnívají nad ostatní nejen inovací a provedením, ale jsou zde posuzovány také ochrana a uchování obsahu, snadná manipulace, snadné plnění, otevírání a uzavírání, ekonomika výroby, vliv na životní prostředí, adaptace na místní podmínky, prezentace značky.

http://www.obalroku.cz

Title of exhibit:Magnum Optimum – nová generace skládacích kontejnerů

Applicant:Schoeller Arca Systems s.r.o.

Awarded in the category:

SCHOELLER ARCA SYSTEMS uvedla na trh novinku -  skládací plastový paletový kontejner  MAGNUM OPTIMUM. Jedinečností tohoto kontejneru je jeho variabilita. Jedna základna a několik typů stěn společně s rámečkem OPTIFRAME umožňuje měnit výšku kontejneru podle požadavků klienta. Navíc rámeček vytváří užitečný prostor (dutinu), do které je možné při složení stěn kontejneru uložit blistry nebo jiný vratný fixační materiál. Tyto fixace tedy zůstávají jak v rozloženém, tak složeném kontejneru a nedochází k jejich ztrátě, znečištění či poškození. Složením kontejneru se šetří náklady za zpětný transport a skladování. Kontejner slouží jako vratný obal a je 100% recyklovatelný, čímž významně přispívá k šetření životního prostředí. Nosnost kontejneru je srovnatelná s ocelovými kontejnery 650-1000kg. 

 

Společnost Continental Automotive Czech Republic s.r.o. (Trutnov) použila paletový kontejner Magnum Optimum pro balení F1C modulu jako náhradu za jednorázové kartonové balení. Ve spolupráci se společností VYVA PLAST vyvinula vakuově tvarovanou proložku. 

 

Kompletní balení se skládá z kontejneru Magnum Optimum OI 750 S (výška 750mm) doplněného 3 rámečky Magnum Optiframe (výška 315mm) a 7 vakuově tvarovanými proložkami.