Nahrávám...

  CENA PŘEDSEDKYNĚ POROTY

  Cena spotřebitele

  CENA SYMPATIE

  Bez ohledu na to, zda přihlašovaný exponát uspěl u odborné poroty a tím získal ocěnění OBAL ROKU nebo ne, rozhodl se Obalový institut Syba, organizátor soutěže, udělovat Cenu sympatie exponátům, jejichž tvůrci využili nové metody, nové přístupy, netradiční až šokové změny či nápady.

  OBAL ROKU

   Save Food

   Syba se připojila k iniciativě World Packaging Organisation a umožnila přihlašovatelům obalů do letošního ročníku soutěže OBAL ROKU přihlásit exponáty i na speciální ocenění Save Food, kde je akcent položen na inovaci materiálu, technologie či provedení obalu tak, aby bylo dosaženo zvýšené ochrany výrobku v potravinovém řetězci od krmiv po finální potravinářské produkty při minimalizaci potřebného obalového materiálu v duchu hesla: "As little as possible, as much as necessary".

    WorldStar Packaging Award

    WorldStar Packaging Award - WorldStar Marketing Award - GOLD

     Ovocňák 250 ml

     TOKO AGRI a.s.

     Moravská společnost TOKO AGRI a.s. vyrábí v podhůří Bílých Karpat mošty balené do stojacích sáčků, které vytváří potřebnou bariéru pro pasterací ošetřený mošt. Tento proces zachová vitaminy a není potřeba používat konzervanty. Flexibilní obal byl inovován: opatřen uzávěrem s membránou proti rozlití, která je umístěna v hrdle sáčku. Inovovaný uzávěr je opatřen bezpečnostním znovu uzavíratelným víčkem.

     2017

     Cryovac®OptiDure™

     Sealed Air s.r.o.

     Váhalova paštika - produkt společnosti VÁHALA a spol. s r.o. výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků, která je předním výrobcem vysoce kvalitních masných výrobků v Česku, je zabalený v Cryovac® OptiDure® fólii.

     Produkt Cryovac® OptiDure® je nová high-tech generace koextrudovaných sáčků / fólií kombinující vynikající mechanickou odolnost (pevnost, odolnost proti přetržení) při současném snížení tloušťky materiálu (až o 30 %) a tím i nižším environmentálním zatížení.

     Svojí jedinečnou svařitelností i při kontaminaci a záhybech snižuje náklady na přebalování ve výrobě a eliminuje nedokonale zabalené výrobky v distribuci. Je ideálním řešením pro vysoce automatické balicí linky. Vyznačuje se velmi vysokou smrštitelností, transparentností a leskem.

     2017

     Multivrstvová PET láhev s kyslíkovou bariérou

     Plastipak Czech Republic

     Multivrstvá PET lahev sendvičové konstrukce, u které je mezi dvě vrstvy PET vložena bariérová vrstva BindOx® redukující propustnost plynů. Po nmenších úpravách jsou stávající stáčecí linky pro sklo schopny plnit i tyto plastové lahve.

     Lahev o objemu 750 ml má hmotnost 50 g.

     Lahev je uzavírána plastovým (upravený polypropylén) šroubovacím uzávěrem Novatwist 30H60 s bariérovou vrstvou Saranex razantně potlačující propustnost pro plyny. Testy prokazují propustnost odpovídající hliníkovému šroubovacímu uzávěru. Samozřejmostí je „tamper evident“ odtrhávací pruh dokládající originalitu balení.

     Cílem není nahradit sklo, ale nabídnout alternativu tam, kde jednak je vyžadován obal pro citlivé nesycené nápoje, který současně je bezpečný z hlediska eliminace střepů: koncerty, festivaly, aerolinky, pikniky, volnočasové aktivity. Slovenská společnost u.Beverages a.s. uvedla na středoevropský trh novou řadu vín v lahvích o objemu 750 ml a 375 ml s cílem využít e-shop jako hlavní distribuční kanál těchto nových balení.

     V rámci recyklace oddělení materiálu uzávěru od materiálu lahve flotací nečiní problémy.

     Label designer: Mgr. art. Ivan Pavlik

     2017
    • Projekt Save Food je podporovaný Agenturou pro zemědělství a výživu Spojených národů FAO, a řadou významných korporací, kromě jiných i veletrhem Interpack a World Packaging Organisation (WPO). Tento projekt zvýrazňuje významnou roli obalů pro omezení plýtvání potravinami a surovinami pro potraviny. Z podnětu WPO uděluje i Obalový institut SYBA zvláštní ocenění Save Food obalům s inovačními prvky pro ochranu potravin. Pro ocenění Save Food jsou posuzovány všechny obaly přihlášené do soutěže OBAL ROKU bez ohledu na to, zda tuto soutěž vyhrály či nikoli.

     Pro rok 2017 cena SYBA Save Food byla udělena:

    Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O CookiesRozumím