Nahrávám...

  CENA PŘEDSEDKYNĚ POROTY

  Cena spotřebitele

  CENA SYMPATIE

  Bez ohledu na to, zda přihlašovaný exponát uspěl u odborné poroty a tím získal ocěnění OBAL ROKU nebo ne, rozhodl se Obalový institut Syba, organizátor soutěže, udělovat Cenu sympatie exponátům, jejichž tvůrci využili nové metody, nové přístupy, netradiční až šokové změny či nápady.

  OBAL ROKU

   Save Food

   Syba se připojila k iniciativě World Packaging Organisation a umožnila přihlašovatelům obalů do letošního ročníku soutěže OBAL ROKU přihlásit exponáty i na speciální ocenění Save Food, kde je akcent položen na inovaci materiálu, technologie či provedení obalu tak, aby bylo dosaženo zvýšené ochrany výrobku v potravinovém řetězci od krmiv po finální potravinářské produkty při minimalizaci potřebného obalového materiálu v duchu hesla: "As little as possible, as much as necessary".

    WorldStar Packaging Award

    WorldStar Packaging Award - WorldStar Marketing Award - GOLD

     Mlýnek na koření

     Vitana, a.s.

     Elegantní designové mlýnky Vitana jsou skvělými a vkusnými pomocníky v kuchyni. Jídla ochucená čerstvě namletým kořením mají výraznější a více aromatickou chuť a vůni. Stylové dochucování s mlýnky Vitana vykouzlí na pokrmech nejen báječně výraznou a čerstvou chuť koření, ale také dekoraci pro větší estetický dojem z jídla.

     Keramické mlecí kameny zajišťují dlouhou životnost a možnost semletí i několika obsahů kořenky. Kameny jsou vloženy do polykarbonátového (PC) těla mlýnku, které umožňuje aplikaci mlýnku na kořenku, vlastní mletí (jedním směrem. Ve směru povolování závitu je volnoběžka), pohodlné uchopení a ovládání mlýnku, uzavření mlýnku poklůpkem proti vyprchávání aroma.

     Prodejní jednotka je skleněná kořenka 140 ml, uzavřená mlýnkem, etiketami a pečetícím shrink sleeve jako obchodní pojistkou.

     Možnost doplnění kořenky a opětovné použití mlýnků.

     2013

     Pyramid bag

     Vitana, a.s.

     Vitana pyramidové sáčky s kořením obsahují velké kousky kvalitního koření pro jednodušší a rychlejší přípravu domácích omáček, polévek a zimních nápojů. Potřebné koření má uživatel vždy pohromadě, v jednom balení. Sáček s kořením se jednoduše vhodí přímo do hrnce a před podáváním snadno vyndá z hrnce. Žádné lovení pepřů a bobkových listů z omáček, což je jistě praktické

     Obalem zde je síťovina ze speciální směsí polymerů polyetyléntetraphtalátu (PET), který je speciálně vyvinut a testován pro potravinářské účely. Impulzním svařováním se v průběhu plnění formátuje pyramidka. Jako spotřebitelské balení pak jde do prodeje v lepenkové krabičce.

     2013

     Univerzální obal pro střešní okna

     UNIPAP a.s.

     Univerzální obal pro střešní automobilová okna je navržen tak, aby nahradil původní složitý a drahý dřevěný obal jednodušším, plně recyklovatelným a maximálně variabilním řešením s vyloučením dřevěných dílů.

     Sestava dílů z vlnité lepenky a tvarových fixačních prvků z PE pěny je použitelná pro různý počet přepravovaných dílů. Tuto variabilitu umožňuje proměnná výška bočnic, které lze objednat ve trojím provedení nebo i upravit ručně podle požadavku.

     Snadnou změnou tvaru uložení v PE fixacích při jejich výrobě je možno obal přizpůsobit i pro typově odlišná střešní okna bez nutnosti měnit hlavní konstrukční prvky.

     Samozřejmostí je možnost stohování obalu až do zatížení 500 kg.

     2013

     Marawkánky BIO

     TOP TISK obaly s.r.o.

     Skupinový obal na Marawkánky BIO. Celkový vzhled balení se vyvíjel postupně. V první fázi byl vznesen požadavek navrhnout obal na jednu Marawkánku, následně potom i skupinové balení.

     Marawkánky od sebe musí být odděleny, obal jednoduše skládatelný s tím, že musí být zabaleno maximální množství jednotlivých kusů. Jednoduchost skládání je zajištěna tříbodovým lepením konstrukce a jednotlivé kusy jsou od sebe odděleny a zafixovány vložkou.

     Víko lze použít variabilním způsobem. Graficky obal zapadá do produktové řady výrobků RAW.

     2013

     Hořčice Nový Dvůr

     TOP TISK obaly s.r.o.

     Navržený obal odpovídá cenové úrovni baleného zboží, při zachování viditelnosti jednotlivých výrobků, pevnosti a funkčnosti obalu. Byl splněn požadavek umístit skleničky víčkem nahoru. Navržená konstrukce splňuje všechny tyto požadavky, dalším plusem je použité grafické zpracování, které podtrhuje celkovou filozofii ruční výroby hořčice podle originální trapistické receptury.

     2013

     Přepravní obal na střechu

     THIMM SCHERTLER Packaging Systems

     Přepravní obal pro střešní okno . Původní balení se skládalo z dřevěné bedny s kovovými nosníky a fixací z technické pěny. Zákazník požadoval zlevnění obalu a kladl větší důraz na ekologii. Jedná se o jednocestný obal určený prozámořskou přepravu. Vnější obal z vlnité lepenky se skládá z víka/dna a dvoudílného pláště. Pro spojení obalu jsou použity plastové klipy, vnitřní fixace má 3 patra. Patro je složeno z proložky a osmi výztuh z VVL. Proložka s výztuhami je pro lepší nosnost ve spodní části vyztužená dvěma dřevěnými lištami. Přesné umístění střech zajišťuje tvarovaná fixace z technické pěny, na které střecha leží.

     Pěnová fixace zároveň chrání střechu před poškrábáním.

     Obal je koncipován ke stohování tří jednotek.

     2013

     Promopack pro 2 plechovky Pardál, Budějovický Budvar

     THIMM Packaging

     Promopack pro dvě plechovky ochuceného piva Pardál Budějovického Budvaru. Malý, ale velmi efektivní promo přebal je založen na jednoduché konstrukci, která nechává vyniknout grafice na plechovce. Ideálně se hodí pro promo akce, jako v tomto případě „Májové balení“ ochuceného piva Pardál.

     Plechovky se v přebalu zafixují vnitřními klopkami, bez nutnosti přilepení.

     2013

     Přepravní obal pro zářivku PatinaTM, TREVOS

     THIMM Packaging

     Přepravní obal pro zářivku PatinaTM Firmy TREVOS, a.s. Společnost TREVOS uvedla na trh zářivku PatinaTM s pohybovým čidlem, které vyčnívá nad zářivku a celkový tvar zářivky je tak nesouměrný.

     Tomuto tvaru se obal ideálně přizpůsobil: Čidlo je chráněno naskládáním vložky uvnitř obalu, čímž se polovina obalu zvýší.

     Při skládání na paletu se obaly zapasují do sebe - vyšší strana jednoho obalu zapadne do nižší strany druhého obalu – a usnadňují tak stohování.

     2013

     Ultratenká smršťovací folie - Cryovac CT-301

     TART, s.r.o.

     Utratenká polyolefinová smrštitelná fólie CRYOVAC®CT-301 s tloušťkou 7 mikronů je o polovinu tenčí než běžně užívané smrštitelné fólie, je však stejně výkonná. Při její výrobě je používána patentovaná technologie, fólie se skládá z 29 vrstev a je určena pro všeobecné použití.

     Vyznačuje se vysokou jasností, průhledností, pevností, odolností proti protržení a svařitelností.

     Oproti standardní fólii se na kotouči nachází o 2,6 km více materiálu. Z toho vyplývá podstatné snížení prostojů balicího zařízení, méně potřebné manipulace a optimalizace skladových prostor i logistických procesů.

     Exponát získal BRONZOVOU CENU PŘEDSEDKYNĚ POROTY 2013.

     2013

     Ultratenká smršťovací folie - Cryovac CT-301

     TART, s.r.o.

     Utratenká polyolefinová smrštitelná fólie CRYOVAC®CT-301 s tloušťkou 7 mikronů je o polovinu tenčí než běžně užívané smrštitelné fólie, je však stejně výkonná. Při její výrobě je používána patentovaná technologie, fólie se skládá z 29 vrstev a je určena pro všeobecné použití.

     Vyznačuje se vysokou jasností, průhledností, pevností, odolností proti protržení a svařitelností.

     Oproti standardní fólii se na kotouči nachází o 2,6 km více materiálu. Z toho vyplývá podstatné snížení prostojů balicího zařízení, méně potřebné manipulace a optimalizace skladových prostor i logistických procesů.

     Exponát získal BRONZOVOU CENU PŘEDSEDKYNĚ POROTY 2013.

     2013

     Chivas Regal Carry Bag

     STI Česko s.r.o.

     Obal na 2 flaše Toto dárkové balení pro výběrovou whisky už na první pohled nabízí neobvyklý zážitek a podtrhuje vysoké mínění zákazníků o značce Chivas Regal.

     Svým nápadným vzhledem se jednoznačně odlišuje od ostatních dárkových obalů v obchodech. Na vnější straně se snoubí speciální efektní technologie s exkluzivním materiálem, ať už jde o ražbu, matný a lesklý UV lak nebo stříbrnou fólii.

     Vnitřní část setu tvoří dokonale vytvarovaná vložka, která zajistí bezpečné uložení lahve a dvou skleniček s logem Chivas.

     Za zmínku bezpochyby stojí také oválné okénko, které tvarově ladí s konceptem obalu a umožňuje pohled přímo na obsah.

     2013

     Obal na ampule Dr. Kitzinger

     STI Česko s.r.o.

     Obal na kosmetickou kůru v ampulích byl vyvinut s důrazem na design a zároveň na snadnost otevírání. Výsledný výrobek je důkazem, že tyto dva aspekty lze v praxi bez problému propojit tak, aby obal vyhovoval všem uživatelům bez ohledu na věk.

     Spodní část krabičky je vytvořena tak, že jednotlivé ampulky jsou umístěny ve svislé poloze, což umožní jejich snadné vyjmutí. Spodní hrana je barevně odlišena, aby nedošlo k záměně stran, boční hrany jsou zpevněny, aby nedošlo k poškození zboží při pokládání na sebe.

     2013

     Climacontainer SL

     STEINBAUER LECHNER s.r.o.

     Climacontainer SL je vratný obal obsahující účinnou izolaci proti teplu a chladu a parotěsnou zábranu.

     Obal slouží pro bezpečný transport významných vysoce hodnotných uměleckých děl (obrazy, sochy) určených např. na výstavy nebo uskladnění. Základní konstrukci obalu tvoří vysoce stabilní soustava dna, víka a obvodového pláště, doplněná o systém izolací a parozábran zamezující působení vnějších klimatických jevů a zároveň udržující potřebnou teplotu a vlhkost. Řešení vnitřní fixace zamezuje pohybu přepravovaného objektu uvnitř obalu.

     Vysoká stabilita obalu a vhodné použití doplňků umožňuje snadné balení předmětů do obalu a zároveň jednoduchou manipulaci s ním. Vysoká variabilita výroby a téměř neomezené možnosti přizpůsobení potřebným rozměrům zajišťuje možnost využití pro jakýkoli cenný objekt a neomezené možnosti úprav externího designu jsou pro cílového uživatele nástrojem, jak efektivně odlišovat jednotlivé projekty nebo dodržovat korporátní design. Obal je recyklovatelný a ekologicky nezávadný.

     2013

     8x0,5l plech na ležato

     Smurfit Kappa Olomouc s.r.o.

     Poutavý a zároveň velmi praktický obal na větší počet půllitrových plechovek s pivem, který si zákazník může jednoduše odnést z prodejního místa. Obal má nejen svou grafikou, ale celým konstrukčním řešením silný marketingový nástroj. Obal Kozel Multipack na 8ks půllitrových plechovek zaujme zejména netradičně uloženými plechovkami v horizontální poloze. Design obalu je důmyslně navrhnut pro snadné otevření, manipulaci a následný snadný odběr jednotlivých plechovek z obalu. Snadná manipulace je zaručena díky odnosnému uchu se sezami páskou na horní straně, poměrně malým rozměrům a rozumně zvolenému počtu hliníkových plechovek.

     Díky těmto parametrům je tento obal ideální na uskladnění v lednici a skvěle se hodí na nejrůznější rodinné oslavy, barbecue, k vodě, dovolenou, atp. Po vypodložení spodní strany zámkem, který je součástí krabice a odtržení čelní strany, dochází díky gravitaci při následném odebírání každé následující plechovky k samovolnému posunu plechovek ze zadní části krabice dopředu, kde se zastaví o čelo krabice a nedojde k jejímu vypadnutí z boxu. Takto můžeme odebírat hliníkové plechovky pouze z přední části a nemusíme je nějak složitě vytahovat ze zadní části krabice.

     2013

     Obal na klikovou hřídel - Poldi

     Smurfit Kappa Czech s.r.o.

     Návrh balení klikové hřídele pro těžké zemědělské stroje John Deere měl jasné zadání:

     • balení 1ks hřídele do 1 obalu;
     • materiál odolný drobnému působení oleje;
     • dostatečná nosnost pro cca 50kg produkt;
     • dostatečná schopnost stohování při zámořské přepravě;
     • nahradit dosavadní dřevěné skupinové balení.

     Balení po 1 ks má důvod v potřebě následné distribuce na více míst. Destinace jsou nejen evropské (Finsko), ale i zámořské (Brazílie). Z toho důvodu byla na konstrukci použita lepenka z Heavy Duty segmentu s vysokou hranovou pevností (ECT).

     Obal není potištěn, neboť plní pouze funkci ochrannou a přepravní – nikoliv prodejní. Fixace je zabezpečena výsekem z pětivrstvé lepenky BC, terý je před vložením do boxu složen. Zásadní je v tomto případě přeložení výseku tak, že vznikne 10vrstvá lepenka, která je dostatečně únosná pro výše zmíněné požadavky. Při překládání je použita oboustranná lepící páska pro spolupůsobení dvou 5vrstvých lepenek. Takto vyřešený způsob fixace šetří náklady při přípravě balení. Vložka je do boxu uložena „hadovitým“ způsobem a tvoří podporu hřídele v 5 bodech v linii podélné osy produktu.

     Není nutné vložku jakkoliv spojovat – vložením do boxu je její tvar fixován. Vnější rozměry obalu jsou navrženy tak, aby se vešly 3 balení na šířku námořního kontejneru. Stejným způsobem byla navržena výška obalu.

     Exponát získal STŘÍBRNOU CENU PŘEDSEDKYNĚ POROTY 2013.

     2013

     Obal na klikovou hřídel - Poldi

     Smurfit Kappa Czech s.r.o.

     Návrh balení klikové hřídele pro těžké zemědělské stroje John Deere měl jasné zadání:

     • balení 1ks hřídele do 1 obalu;
     • materiál odolný drobnému působení oleje;
     • dostatečná nosnost pro cca 50kg produkt;
     • dostatečná schopnost stohování při zámořské přepravě;
     • nahradit dosavadní dřevěné skupinové balení.

     Balení po 1 ks má důvod v potřebě následné distribuce na více míst. Destinace jsou nejen evropské (Finsko), ale i zámořské (Brazílie). Z toho důvodu byla na konstrukci použita lepenka z Heavy Duty segmentu s vysokou hranovou pevností (ECT).

     Obal není potištěn, neboť plní pouze funkci ochrannou a přepravní – nikoliv prodejní. Fixace je zabezpečena výsekem z pětivrstvé lepenky BC, terý je před vložením do boxu složen. Zásadní je v tomto případě přeložení výseku tak, že vznikne 10vrstvá lepenka, která je dostatečně únosná pro výše zmíněné požadavky. Při překládání je použita oboustranná lepící páska pro spolupůsobení dvou 5vrstvých lepenek. Takto vyřešený způsob fixace šetří náklady při přípravě balení. Vložka je do boxu uložena „hadovitým“ způsobem a tvoří podporu hřídele v 5 bodech v linii podélné osy produktu.

     Není nutné vložku jakkoliv spojovat – vložením do boxu je její tvar fixován. Vnější rozměry obalu jsou navrženy tak, aby se vešly 3 balení na šířku námořního kontejneru. Stejným způsobem byla navržena výška obalu.

     Exponát získal STŘÍBRNOU CENU PŘEDSEDKYNĚ POROTY 2013.

     2013

     Obal na čelní světlomety - Koito

     Smurfit Kappa Czech s.r.o.

     Konstrukce vyvinutá pro společnost Koito je přepravním obalem pro přední světlomety vozů Nissan Quasquai. Jedná se o balení náhradních dílů a jejich dopravu v rámci logisticky náročného řetězce až ke koncovým odběratelům – jednotlivým servisům a opravnám. Bylo požadováno, aby nový návrh počítal pouze s vlnitou lepenkou a byl tak eliminován doposud používaný plast. Cílem bylo vyvinout obal, který nahradí původní způsob balení bez potřebné původní fixace a ochrany produktu. Jedinou ochranou a fixací totiž byla pouze bublinková fólie doslova nacpaná bez jakýchkoliv pravidel mezi produkt a stěnu krabice. Naše řešení spočívá v krabici a především v kartonové vložce, která svým fixovaným tvarem a uchycením dodá produktu nutnou ochranu.

     V rámci ochrany produktu byly sledovány dva směry:

     • Ochrana celého balení behěm dopravy – doprava do autoservisů po celém světě s množstvím překladišť. Krabice samotná byla navržena z C vlny, což zajišťuje dostatečnou ochranu za přijatelnou cenu. Vnitřní vložka je z pevné kraftové BC vlny a tvoří pevnou kostru balení, která pomocí správně navržených deformačních zón zabraňuje negativním vlivům působit na produkt během všech etap manipulace.
     • Ochrana samotného světlometu proti poškrábání – v oblastech před a nad průhlednými částmi světlometu jsme navrhli dostatečně velké deformační zóny a celý světlomet zafixovali do spodní části vložky především pomocí částí, které po zamontování do vozidla nejsou vidět.

     Přínos pro zákazníka je pozorovatelný v několika úrovních:

     • V první řadě úspora na výsekovém nástroji, neboť konstrukce je navržena jako univerzální, tj. pro pravý i levý světlomet. Jedna krabice s vložkou se dá využít pro obě varianty.
     • Druhým aspektem úspor je úspora prostoru při přepravě. Nová konstrukce je svými rozměry 800 mm x 400 mm perfektně skladná na EUR paletu.
     2013

     SmartBox

     Smart Product Solution s.r.o.

     SmartBox - polypropylénový box (kartonplast), který je možné rozložit na tloušťku materiálu 5 mm s velkou nosností při stohování.

     Rozebíratelné spojení boxu je založeno na speciálně aplikovaném suchém zipu. Box je téměř nerozbitný – nemá žádné mechanické spojení. Box váží pouhých 350 g a má nosnost až 80 kg při stohování ve dvou vrstvách.

     SMARTBOX má široké spektrum využití, například může být použit jako příslušenství v osobním automobilu, pro tento účel má na spodní straně suchý zip pro fixaci boxu v kufru automobilu.

     Obal je vodě odolný a chemicky inertní. Je vyroben ze 100% recyklovatelného materiálu. Výrobce dává garanci více jak 1000 ohybů.

     Průmyslové využití: vratný obal = maximální vratný poměr; zákaznický rozměr; vysoká nosnost Potravinářské atesty.

     Exponát byl nominován na CENU PŘEDSEDKYNĚ POROTY 2013.

     2013

     Mřížka z plochy

     Servisbal OBALY s.r.o.

     Nově vytvořený a patentovaný princip konstrukce mřížky pro oddělování výrobků válcovitého tvaru jako například lahví, skleniček apod. Oproti principu konstrukce, výroby a složení standardní mřížky, tato nová varianta umožňuje snadnější výrobu a použití tím, že je vždy složena pouze z jednoho kusu vlnité lepenky, její stěny se vytvoří vertikálním otočením části mřížky v místě ohybu.

     Všechny stěny mřížky se navzájem překrývají, nová konstrukce zcela vylučuje požití příčných dílů, čímž opadá kompletace mřížky a tím dochází k výrazné materiálové a časové úspoře.

     Při balení 4 ks výrobků dochází k 50% úspoře, při balení 6 ks výrobků dochází k 57% úspoře a při balení 9 ks výrobků dochází k 58% úspoře materiálu oproti standardnímu provedení konstrukce. Mřížka zaručuje snadnou manipulaci a vysokou efektivitu při balení produktů.

     Exponát získal ocenění ZLATÁ CENA PŘEDSEDKYNĚ POROTY 2013.

     2013

     Mřížka z plochy

     Servisbal OBALY s.r.o.

     Nově vytvořený a patentovaný princip konstrukce mřížky pro oddělování výrobků válcovitého tvaru jako například lahví, skleniček apod. Oproti principu konstrukce, výroby a složení standardní mřížky, tato nová varianta umožňuje snadnější výrobu a použití tím, že je vždy složena pouze z jednoho kusu vlnité lepenky, její stěny se vytvoří vertikálním otočením části mřížky v místě ohybu.

     Všechny stěny mřížky se navzájem překrývají, nová konstrukce zcela vylučuje požití příčných dílů, čímž opadá kompletace mřížky a tím dochází k výrazné materiálové a časové úspoře.

     Při balení 4 ks výrobků dochází k 50% úspoře, při balení 6 ks výrobků dochází k 57% úspoře a při balení 9 ks výrobků dochází k 58% úspoře materiálu oproti standardnímu provedení konstrukce. Mřížka zaručuje snadnou manipulaci a vysokou efektivitu při balení produktů.

     Exponát získal ocenění ZLATÁ CENA PŘEDSEDKYNĚ POROTY 2013.

     2013

     Mléko ve skle

     O-I Sales and Distribution Czech Republic, s.r.o.

     Mléko ve skle slaví svůj návrat na prodejní pulty. Nová nevratná láhev má objem 75 cl a váží 300 g. Původní 1l láhve vážilly více než 450 g. Díky nejmodernější plnící technologii a vlastnostem obalového skla je zachována vysoká kvalita mléka, jeho čerstvost a skvělá chuť.

     Skleněný obal je ve své přirozenosti absolutně inertním, zdravotně nezávadným, čistým a transparentním obalovým řešením.

     Novinkou v této kategorii obalů na mléko je twist-off uzávěr, který musí po otevření láhve klapnout a obsahuje důležité informace pro spotřebitele. Jedinečná je i samolepicí oválná etiketa, která musí v procesu balení zvládnout aplikaci v prostředí ošetřovaném horkou parou.

     2013

     Samolepící etiketa Kerr

     Obchodní tiskárny, a.s.

     Samolepicí etiketa typu „sandwich“, která vychází vstříc požadavku farmaceutického průmyslu s důrazem na kvalitu tisku stříbrné a bílé barvy tak, aby při aplikaci na černý povrch produktu tyto barvy vynikaly a byl na nich čitelný černý dotisk.

     Tisk na bílou nebo stříbrnou folii probíhá na digitálním stroji HP Indigo. Následuje laminace samolepicí transparentní folii, která zajišťuje ochranu tištěné informace a samolepící transparentní část současně překrývá a ochrání variabilní data dotiskovaná u zákazníka. Technologie: digitální tisk 5 barev, laminace samolepicím materiálem, PP/PE.

     2013

     Kolekce obalů - Schneider Electric

     Mondi Bupak s.r.o.

     Kolekce obalů pro balení stykačů řady „F“ pro firmu Schneider Obaly na stykače řady „F“ jsou jednocestné a plně zabezpečují ochranu výrobku během přepravy z výrobního závodu k zákazníkům po celám světě – včetně zámořských destinací. Jako materiál je použita pouze vícevrstvá lepenka typu „EB“ a „BC“, přičemž kvalita materiálu byla zvolena s ohledem na hmotnost balených výrobků, systém fixace a požadovaný stupeň bezpečnosti při přepravě.

     Základní koncepce obalu je vnější obal F0713 nebo F0215 + vnitřní fixační elementy, jeden fixační element je vždy použitelný pro 2 druhy stykačů - pro 3 i 4 pólový je pouze jeden druh fixační vložky.

     Obaly jsou dodávány k zákazníkovi v plochém stavu, před vlastním balení jdou jednotlivé díly dobře zformovat a balený výrobek lze jednoduše vložit a zafixovat - obaly plně vyhovují požadavku zákazníka na optimalizaci původního balení stykačů řady „F“. Novým systémem balení byl zredukován počet položek nutných k zabalení výrobků. Tímto došlo k úspoře nákladů na straně zákazníka – méně položek, ale objednávaná vetší množství – tím pádem příznivější cena, jednodušší logistika + odstranění plastových a kovových dílů – nemusí se nakupovat. K úspoře nákladů dochází také u výrobce – vyrábí se méně položek, ale větší výrobní série.

     2013

     Darčekový luxusný obal "Šampanské"

     GRAFOBAL, akciová spoločnosť

     Darčekový luxusný obal. Firemný dar – vysoko kvalitné francúzske víno zabalené do výnimočného obalu, ktorý by mal potvrdiť rovnako vysokú úroveň výrobcu tohto obalu. Výnimočnosť obalu je stelesnená v unikátnej konštrukcii, ktorá poskytuje obrovský priestor na prezentáciu skvelého produktu (vína) a zároveň mu poskytuje prekvapivo vysokú bezpečnosť a stabilnú ochranu, vďaka dômyselne a citlivo zabudovaným vložkám. Harmonicky zladená grafika a použité špičkové technológie pri aplikácie 3D UV lakov (vytvárajú zaujímavý vizuálny a aj pocitový hmatový vnem ), sú nesporne ďalšími prvkami , ktoré potvrdzujú výnimočnosť tohto obalu. Obalu , ktorý môže smelo ašpirovať aj na veľmi úspešné komerčné využitie v spojení s predajom špičkových vín.

     2013

     Package for two wine bottles Rotunda

     GRAFOBAL, akciová spoločnosť

     Obal na 2 flaše vína. Zadanie pre výrobu obalu pre vychyteného miestneho vinára bolo vytvoriť ekologický odnosný obal prírodného charakteru pre 2 netypizované fľaše vína stvárňujúce najstaršiu historickú stavbu v Skalici – Románsku Rotundu. Konštrukcia obalu prostredníctvom v protiľahlých rohoch cez hrany vyseknutých otvorov kopírujúcich tvar Rotundy umožňuje zákazníkovi vidieť predávaný tovar (dva druhy vína), pričom sa tvorcom podarilo udržať dostatočné mechanické a pevnostné parametre obalu zásluhou vhodne koncipovaných fixačných vložiek. Tie sú vyrobené z vyseknutých okienok rotundy (je to viditeľné po ich rozložení) a maximálne efektívne sa tak zúžitkováva materiál na výrobu obalu. Tento trend je vhodne aplikovaný i pri návrhu odnosného ucha, kde materiál z 1. vyseknutého otvoru je využitý ako ochrana pri nesení pred ostrou hranou vlnitej lepenky, čím sa zvyšuje komfort pri nesení a časť materiálu z 2. vyseknutého otvoru slúži na prekrytie štrbiny, ktorá by vznikla pri spojení obidvoch častí zatvárania. Zásluhou netypického nového konštrukčného riešenia, kedy sa otvor pre prezentáciu výrobku presunul z čelnej strany na protiľahlé rohy, sa vytvoril na čelnej strane dostatočný priestor na grafiku, pričom sa dosiahol efekt vzniku 2 rovnocenných a vyvážených frontálnych strán, čo vhodne dotvára aj opakovane použitý grafický námet realizovaný s jemnými textovými odlišnosťami. Ten vychádza z dobového ohľadu mesta , pričom Rotunda na grafike nie je vytlačená, ale presne na jej mieste je umiestnený výsek v tvare rotundy a teda aj fľaša vína znázorňujúca Rotundu. Pre detailné vykreslenie „perovky„ bola zvolená ofsetová tlač, ktorej použitie na savé prírodné nenatierané materiály je neobvyklé a technicky náročné. Obal si tak zachováva prírodný a ekologický charakter, pričom sa výrazne vyčleňuje z množstva iných obdobných balení vína.

     2013

     Obal na barevné pastelky - Schwan Stabilo

     Grafobal Bohemia s.r.o.

     Původně používané celoplastové pouzdro z PVC již nebylo vhodné vzhledem k ekologickým zátěžím a vysokým nákladům.

     Proto bylo nahrazeno tvrdým lepenkovým kartonem zušlechtěným potiskem z obou stran a nalakovaným speciálním lakem z obou stran.

     Na rubovou (vnitřní stranu) byl vytvořen nosič pastelek z vakuově tvarované PET fólie. Tento nosič je na speciálně nanesený lak za vysoké teploty přivařen a celý výrobek funguje jako kniha pro leváky či praváky.

     Proto byl výrobek pojmenován BOOK Etui. V tomto obalu jsou pastelky chráněny před zlámáním či poškozením a bez problémů transportovány v aktovkách dětí.

     2013

     Bohemia Sekt Prestige

     Fiala & Šebek - Visual Communications a.s.

     Sada dárkových obalů je určena pro nejoblíbenější a nejúspěšnější tuzemskou značku prémiových sektů - Bohemia Sekt Prestige. Pro snadnější orientaci zákazníka v místě prodeje jsou jednotlivé varianty brut, rosé brut a demi sec barevně odlišeny. Barevnost vychází z designu etiket jednotlivých lahví. Luxusnějšího vzhledu bylo oproti původnímu řešení dosaženo použitím řady speciálních efektů, které byly vytvořeny v rámci jednoho průchodu strojem. Skin efektu (matný lak) je dosaženo nejprve aplikací efektového parciálního laku, který svými vlastnostmi následně změní strukturu přes něj aplikovaného laku celoplošného. Elegantní zlatá vlna byla vytvořena technologií studené ražby, čímž se eliminovala nutnost výroby drahých štočků. Konstrukce jednodílných obalů z kašírované vlnité lepenky umožnuje díky prodloužené klopě dokonalou fixaci lahví uvnitř obalu. Nový design přispěl v sezóně (4Q/2012) ke zvýšení prodejů o 92 % ve srovnání se stejným obdobím v r. 2011, kdy se používaly původní dárkové obaly. Použité technologie: Cold foil, ofsetový tisk (4 barvy), lak efektový parciální, celoplošný lesklý UV lak.

     2013

     Alligator

     DS Smith Packaging Czech republic s.r.o.

     Alligator je brandovým produktem, jehož obal musí splňovat jak konstrukční spolehlivost, tak i vizuální atraktivitu.

     Obal pily je nelepeným řešením konstrukce, které je doplněno univerzálními vložkami. Jejich úlohou je ochránit výrobek proti pohybu, protržení i náhodnému pádu. Ochrana řezných čepelí různé délky je zajištěna změnou usazení jedné části vložky. Odnos pily při prodeji umožňuje odnosný průhmat, který je umístěn v oblasti madla pily. To umožňuje snadnou manipulaci jedou rukou.

     Řešení Alligator uspělo při pádovém testu u zákazníka. Ke zvýraznění brandu je obal celoplošně potištěn flexotiskem.

     K zabráněním tiskových vad ako je proužkování, byla použita lepenka EB vlny. Tisk je vybaven piktogramy popisující základní technické charakteristiky výrobku.

     Každá velikost pily je identifikována čárovým kódem umístěným na etiketě.

     2013

     Audi jede

     DS Smith Packaging Czech republic s.r.o.

     V době dokonalých, inteligentních obalů je největší příležitostí úspor skladování a logistika. DS Smith Packaging pomohlo tento problém řešit projektem AUDI.

     Principálně jde o jednoduché uložení chladičů ve fixačních vložkách s maximálním využitím prostoru v transportním boxu. Vložky jsou stranově univerzální, rozdělené na spodní, vymezují pohyb a kontakt v horizontální rovině, a horní, které je chrání vertikálně.

     Na balící linku jsou dopraveny v plochém stavu. Zakládání chladičů je na lince prováděno ručně se střídavým otáčením. Konstrukce spodní vložky umožňuje snadné zapadnutí do dna a současně chrání chladič proti kývání do doby, než je fixován horní vložkou. Přepravní kapacita transportního boxu AUDI se všemi důsledky při skladování a přepravě narostla o 30 %. Současně došlo i k úspoře spotřebovaného materiálu na balenou jednotu.

     2013
    Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O CookiesRozumím