Nahrávám...

  CENA PŘEDSEDKYNĚ POROTY

  Cena spotřebitele

  CENA SYMPATIE

  Bez ohledu na to, zda přihlašovaný exponát uspěl u odborné poroty a tím získal ocěnění OBAL ROKU nebo ne, rozhodl se Obalový institut Syba, organizátor soutěže, udělovat Cenu sympatie exponátům, jejichž tvůrci využili nové metody, nové přístupy, netradiční až šokové změny či nápady.

  OBAL ROKU

   Save Food

   Syba se připojila k iniciativě World Packaging Organisation a umožnila přihlašovatelům obalů do letošního ročníku soutěže OBAL ROKU přihlásit exponáty i na speciální ocenění Save Food, kde je akcent položen na inovaci materiálu, technologie či provedení obalu tak, aby bylo dosaženo zvýšené ochrany výrobku v potravinovém řetězci od krmiv po finální potravinářské produkty při minimalizaci potřebného obalového materiálu v duchu hesla: "As little as possible, as much as necessary".

    WorldStar Packaging Award

    WorldStar Packaging Award - WorldStar Marketing Award - GOLD

     SAB URQUELL 1000 ml

     Vetropack Moravia Glass, a.s.

     Skleněná láhev SAB URQUELL 1000ml zaujala porotu natolik, že získala nejvyšší, tedy zlaté ocenění v soutěži WorldStar Marketing Award 2014. Láhev, kterou navrhla a do soutěže přihlásila společnost VETROPACK MORAVIA GLASS a.s., byla vyrobena ve společnosti VETROPACK NĚMŠOVÁ, jejíž zástupci si také ocenění převzali. Cenu předala předsedkyně marketingové komise Luciana Pellegrino.

     2014

     Univerzální obal pro střešní okna

     UNIPAP a.s.

     Univerzální obal pro střešní automobilová okna je navržen tak, aby nahradil původní složitý a drahý dřevěný obal jednodušším, plně recyklovatelným a maximálně variabilním řešením s vyloučením dřevěných dílů.

     Sestava dílů z vlnité lepenky a tvarových fixačních prvků z PE pěny je použitelná pro různý počet přepravovaných dílů. Tuto variabilitu umožňuje proměnná výška bočnic, které lze objednat ve trojím provedení nebo i upravit ručně podle požadavku.

     Snadnou změnou tvaru uložení v PE fixacích při jejich výrobě je možno obal přizpůsobit i pro typově odlišná střešní okna bez nutnosti měnit hlavní konstrukční prvky.

     Samozřejmostí je možnost stohování obalu až do zatížení 500 kg.

     2014

     Promopack pro 2 plechovky Pardál, Budějovický Budvar

     THIMM Packaging

     Promopack pro dvě plechovky ochuceného piva Pardál Budějovického Budvaru. Malý, ale velmi efektivní promo přebal je založen na jednoduché konstrukci, která nechává vyniknout grafice na plechovce. Ideálně se hodí pro promo akce, jako v tomto případě „Májové balení“ ochuceného piva Pardál.

     Plechovky se v přebalu zafixují vnitřními klopkami, bez nutnosti přilepení.

     2014

     8x0,5l plech na ležato

     Smurfit Kappa Olomouc s.r.o.

     Poutavý a zároveň velmi praktický obal na větší počet půllitrových plechovek s pivem, který si zákazník může jednoduše odnést z prodejního místa. Obal má nejen svou grafikou, ale celým konstrukčním řešením silný marketingový nástroj. Obal Kozel Multipack na 8ks půllitrových plechovek zaujme zejména netradičně uloženými plechovkami v horizontální poloze. Design obalu je důmyslně navrhnut pro snadné otevření, manipulaci a následný snadný odběr jednotlivých plechovek z obalu. Snadná manipulace je zaručena díky odnosnému uchu se sezami páskou na horní straně, poměrně malým rozměrům a rozumně zvolenému počtu hliníkových plechovek.

     Díky těmto parametrům je tento obal ideální na uskladnění v lednici a skvěle se hodí na nejrůznější rodinné oslavy, barbecue, k vodě, dovolenou, atp. Po vypodložení spodní strany zámkem, který je součástí krabice a odtržení čelní strany, dochází díky gravitaci při následném odebírání každé následující plechovky k samovolnému posunu plechovek ze zadní části krabice dopředu, kde se zastaví o čelo krabice a nedojde k jejímu vypadnutí z boxu. Takto můžeme odebírat hliníkové plechovky pouze z přední části a nemusíme je nějak složitě vytahovat ze zadní části krabice.

     2014

     Mřížka z plochy

     Servisbal OBALY s.r.o.

     Nově vytvořený a patentovaný princip konstrukce mřížky pro oddělování výrobků válcovitého tvaru jako například lahví, skleniček apod. Oproti principu konstrukce, výroby a složení standardní mřížky, tato nová varianta umožňuje snadnější výrobu a použití tím, že je vždy složena pouze z jednoho kusu vlnité lepenky, její stěny se vytvoří vertikálním otočením části mřížky v místě ohybu.

     Všechny stěny mřížky se navzájem překrývají, nová konstrukce zcela vylučuje požití příčných dílů, čímž opadá kompletace mřížky a tím dochází k výrazné materiálové a časové úspoře.

     Při balení 4 ks výrobků dochází k 50% úspoře, při balení 6 ks výrobků dochází k 57% úspoře a při balení 9 ks výrobků dochází k 58% úspoře materiálu oproti standardnímu provedení konstrukce. Mřížka zaručuje snadnou manipulaci a vysokou efektivitu při balení produktů.

     2014

     Kolekce obalů - Schneider Electric

     Mondi Bupak s.r.o.

     Kolekce obalů pro balení stykačů řady „F“ pro firmu Schneider Obaly na stykače řady „F“ jsou jednocestné a plně zabezpečují ochranu výrobku během přepravy z výrobního závodu k zákazníkům po celám světě – včetně zámořských destinací. Jako materiál je použita pouze vícevrstvá lepenka typu „EB“ a „BC“, přičemž kvalita materiálu byla zvolena s ohledem na hmotnost balených výrobků, systém fixace a požadovaný stupeň bezpečnosti při přepravě.

     Základní koncepce obalu je vnější obal F0713 nebo F0215 + vnitřní fixační elementy, jeden fixační element je vždy použitelný pro 2 druhy stykačů - pro 3 i 4 pólový je pouze jeden druh fixační vložky.

     Obaly jsou dodávány k zákazníkovi v plochém stavu, před vlastním balení jdou jednotlivé díly dobře zformovat a balený výrobek lze jednoduše vložit a zafixovat - obaly plně vyhovují požadavku zákazníka na optimalizaci původního balení stykačů řady „F“. Novým systémem balení byl zredukován počet položek nutných k zabalení výrobků. Tímto došlo k úspoře nákladů na straně zákazníka – méně položek, ale objednávaná vetší množství – tím pádem příznivější cena, jednodušší logistika + odstranění plastových a kovových dílů – nemusí se nakupovat. K úspoře nákladů dochází také u výrobce – vyrábí se méně položek, ale větší výrobní série.

     2014

     Champagne luxury gift wrap

     GRAFOBAL, akciová spoločnosť

     Darčekový luxusný obal. Firemný dar – vysoko kvalitné francúzske víno zabalené do výnimočného obalu, ktorý by mal potvrdiť rovnako vysokú úroveň výrobcu tohto obalu. Výnimočnosť obalu je stelesnená v unikátnej konštrukcii, ktorá poskytuje obrovský priestor na prezentáciu skvelého produktu (vína) a zároveň mu poskytuje prekvapivo vysokú bezpečnosť a stabilnú ochranu, vďaka dômyselne a citlivo zabudovaným vložkám. Harmonicky zladená grafika a použité špičkové technológie pri aplikácie 3D UV lakov (vytvárajú zaujímavý vizuálny a aj pocitový hmatový vnem ), sú nesporne ďalšími prvkami , ktoré potvrdzujú výnimočnosť tohto obalu. Obalu , ktorý môže smelo ašpirovať aj na veľmi úspešné komerčné využitie v spojení s predajom špičkových vín.

     2014
    • WorldStar Packaging Awards je prestižní globální soutěž o nejlepší obaly světa. V této uznávané obalové soutěži oceňují porotci obaly, které ve své kategorii vyčnívají nad ostatní nejen inovací a provedením, ale jsou zde posuzovány také ochrana a uchování obsahu, snadná manipulace, snadné plnění, otevírání a uzavírání, ekonomika výroby, vliv na životní prostředí, adaptace na místní podmínky, prezentace značky.

    Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O CookiesRozumím