SOUTĚŽ OBAL ROKU

O soutěži

Jedná se o jedinou certifikovanou soutěž v Česku a na Slovensku, určenou pro společnosti podílející se na zajímavém obalovém řešení.  Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na trhu objevují. Současně je dána možnost ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění na Galavečeru obalového kongresu OBALKO.

Soutěž o nejlepší obalová řešení OBAL ROKU certifikovaná globální obalovou organizací World Packaging Organisation je branou do světové soutěže WorldStar Packaging Awards.

Po úspěších z předchozích ročníků nadále zachováváme možnost prezentace soutěžních exponátů samotnými přihlašovateli. Ta probíhá před porotou v maximální délce 4 minut. 

Harmonogram soutěže

Harmonogram

  • Uzávěrka registrace - 5. 8. 2022;
  • Hodnocení odbornou porotou - 23, 24. a 25. 8. 2022. Odborná porota posuzuje obaly z pohledu inovace, ochrany produktu, požadavků uživatelů a dopadu na životní prostředí, ale také z pohledu legislativy a marketingu;
  • 25. 8. 2022 - Neformální After Party. Pro přihlašovatele, porotu a přátele obalů. Na Afterparty budou neformálně oznámeni vítězové soutěže;
  • Ocenění vítězů a předávání ocenění - říjen 2022,
  • Propagace finalistů - od okamžiku přihlášení až srpna 2022.
GALAVEČER A SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ OCENĚNÍ 2022

Předávání ocenění

Zástupcům společností oceněných exponátů v soutěži Obal roku 2022 budou předány trofeje a certifikáty v říjnu 2022 na Galavečeru. Během slavnostního galavečera budou vyhlášeni držitelé zlaté, stříbrné a bronzové Ceny předsedkyně poroty Obal roku 2022.

KONTAKTUJTE NÁS ZDE

Organizace soutěže

Iva Werbynská: +420 730 173 101, iva.werbynska@syba.cz

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE OBALU ROKU

Kategorie

Obdobně jako v celosvětové soutěži WorldStar, která OBALU ROKU udělila certifikaci, přičemž úspěch v lokální soutěži je jediným způsobem jak vstoupit do soutěže světové, jsou přihlášená obalová řešení členěna dle oblasti použití do kategorií:

POTRAVINY NÁPOJE GRAFIKA A DESIGN FARMACEUTICKÉ PRODUKTY ČISTICÍ A PRACÍ PROSTŘEDKY ELEKTRONIKA A SPOTŘEBIČE AUTOMOTIVE / PŘEPRAVNÍ A PRŮMYSLOVÉ OBALY DÁRKOVÉ OBALY ETIKETY POP&POS DISPLEJE PROCESY A TECHNOLOGIE E-COMMERCE Pet food Design Touch Pivní Design Touch – plechovka Pivní Design Touch – láhev Pivní Design Touch – etiketa OSTATNÍ

 

Podmínky soutěže


Název soutěže se nepřekládá do angličtiny ani do jiných jazyků. Při použití v anglických textech lze získání ocenění zdůraznit opisem, například:

....our packaging is a winner of the Czech and Slovak packaging competition OBAL ROKU.


Partneři soutěže

Partneři

Generální partner

Stříbrní partneři

Bronzový partner

Partneři

Partner třídění

Hlavní mediální partneři