SOUTĚŽ OBAL ROKU

O soutěži

Jedná se o jedinou certifikovanou soutěž v Česku a na Slovensku, určenou pro společnosti podílející se na zajímavém obalovém řešení.  Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na trhu objevují. Současně je dána možnost ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění na Galavečeru obalového kongresu OBALKO.

Nově je možná prezentace soutěžních exponátů samotnými přihlašovateli. Ta probíhá před porotou v maximální délce 4 minut. 

Soutěž o nejlepší obalová řešení OBAL ROKU certifikovaná globální obalovou organizací World Packaging Organisation je branou do světové soutěže WorldStar Packaging Awards.

Harmonogram soutěže

Harmonogram

  • Uzávěrka registrace - 31. 7. 2020 ve 14:00;
  • Hodnocení odbornou porotou - 25. a 27. srpna 2020. Odborná porota posuzuje obaly z pohledu inovace, ochrany produktu, požadavků uživatelů a dopadu na životní prostředí, ale také z pohledu legislativy a marketingu;
  •  27. srpna 2020 - After Judging Coctail Party, SOU Gastronomie a Podnikání, Za černým mostem 3/362, 198 00 Praha 9-Hloubětín. Pro přihlašovatele, porotu a přátele obalů. Na Afterparty budou neformálně oznámeni vítězové soutěže;
  • Průzkum u přímých uživatelů obalů - srpen - září 2020;
  • Ocenění vítězů a předávání ocenění - Galavečer obalového kongresu OBALKO, 15. října 2020;
  • Propagace finalistů - od okamžiku přihlášení až prosinec 2020.
GALAVEČER A SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ OCENĚNÍ 2020

Předávání ocenění

Zástupcům společností oceněných exponátů v soutěži Obal roku 2020 budou předány trofeje a certifikáty 15. října 2020 na obalovém kongresu OBALKO v Aquapalace Hotel Prague. Během hlavního galavečera budou vyhlášeni držitelé zlaté, stříbrné a bronzové Ceny předsedkyně poroty Obal roku 2020.

KONTAKTUJTE NÁS ZDE

Organizace soutěže

Alžběta Petrážová: +420 602 625 117, alzbeta.petrazova@syba.cz

Vlado Volek: +420 602 625 080, vlado.volek@syba.cz

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE OBALU ROKU

Kategorie

Obdobně jako v celosvětové soutěži WorldStar, která OBALU ROKU udělila certifikaci, přičemž úspěch v lokální soutěži je jediným způsobem jak vstoupit do soutěže světové, jsou přihlášená obalová řešení členěna dle oblasti použití do kategorií:

POTRAVINY NÁPOJE FARMACEUTICKÉ PRODUKTY ČISTICÍ A PRACÍ PROSTŘEDKY ELEKTRONIKA A SPOTŘEBIČE AUTOMOTIVE / PŘEPRAVNÍ A PRŮMYSLOVÉ OBALY DÁRKOVÉ OBALY ETIKETY POP&POS DISPLEJE PROCESY A TECHNOLOGIE E-COMMERCE OSTATNÍ

 

Podmínky soutěže


Název soutěže se nepřekládá do angličtiny ani do jiných jazyků. Při použití v anglických textech lze získání ocenění zdůraznit opisem, například:

....our packaging is a winner of the Czech packaging competition OBAL ROKU.


Partneři soutěže

Partneři

Generální partner

Stříbrní partneři

Bronzový partner

Partneři

Partner třídění

Záštita Ministerstva průmyslu a obchodu

Hlavní mediální partneři