Loading...

  JURY CHAIR AWARD

  CENA SPOTŘEBITELE

  CENA SYMPATIE

  Bez ohledu na to, zda přihlašovaný exponát uspěl u odborné poroty a tím získal ocěnění OBAL ROKU nebo ne, rozhodl se Obalový institut Syba, organizátor soutěže, udělovat CENU SYMPATIE exponátům, jejichž tvůrci využili nové metody, nové přístupy, netradiční až šokové změny či nápady.

  SUSTAINABILITY AWARD

  SAVE FOOD

  OBAL ROKU

   

   WorldStar Packaging Award

   WorldStar Packaging Award - WorldStar Marketing Award - GOLD

   • WorldStar Packaging Awards je prestižní globální soutěž o nejlepší obaly světa. V této uznávané obalové soutěži oceňují porotci obaly, které ve své kategorii vyčnívají nad ostatní nejen inovací a provedením, ale jsou zde posuzovány také ochrana a uchování obsahu, snadná manipulace, snadné plnění, otevírání a uzavírání, ekonomika výroby, vliv na životní prostředí, adaptace na místní podmínky, prezentace značky.

    Balení světlometu Audi Q5

    Servisbal Obaly s.r.o.

    Transportní balení světlometu Audi Q5 je vyvinuto tak, aby tvořilo jednoduchou manipulační jednotku, která je plně paletizovatelná na EUR paletu, má jednoduchou kompletaci a její fixace je uzpůsobena pro balení levého i pravého světlometu. Originální způsob skládání fixace je založen na přesném kopírování tvaru světlometu, čímž zajišťuje zamezení pohybu uvnitř balení a zároveň vytváří dostatečné deformační zóny, které vylučují poškození během manipulace i přepravy. Princip balení byl použit i na jiné druhy světlometů a je chráněn průmyslovými právy. Vhodnost způsobu balení byla ověřena pádovým testem a prověřena několika odděleními kvality.

    2013

    Skládací cívka

    Servisbal Obaly s.r.o.

    Skládací cívka vyrobená z vlnité lepenky slouží jako náhrada tradičních materiálů pro výrobu cívek: dřeva, plastů a vinuté kartonáže. Skládací lepenková cívka se pevnostními vlastnostmi těmto materiálům plně vyrovná a současně nabízí řadu výhod. Především se jedná o levné řešení, které je zároveň díky použitému materiálu ekologické. Cívka je tak vhodná pro jednorázové použití a navíc nabízí možnost dopravy v plochém stavu díky speciální konstrukci dutinky. Tato vlastnost výrazně šetří logistické náklady. Zákazník obdrží rozloženou dutinku, do které si vkládá čelo opatřené klopami, které zároveň slouží i jako výztuha. Cívka umožňuje výrazné snížení nákladů na výrobu, dopravu a skladování, její řešení je chráněno průmyslovými právy.

    2013

    Magnum Optimum – nová generace skládacích kontejnerů

    Schoeller Arca Systems s.r.o.

    SCHOELLER ARCA SYSTEMS uvedla na trh novinku -  skládací plastový paletový kontejner  MAGNUM OPTIMUM. Jedinečností tohoto kontejneru je jeho variabilita. Jedna základna a několik typů stěn společně s rámečkem OPTIFRAME umožňuje měnit výšku kontejneru podle požadavků klienta. Navíc rámeček vytváří užitečný prostor (dutinu), do které je možné při složení stěn kontejneru uložit blistry nebo jiný vratný fixační materiál. Tyto fixace tedy zůstávají jak v rozloženém, tak složeném kontejneru a nedochází k jejich ztrátě, znečištění či poškození. Složením kontejneru se šetří náklady za zpětný transport a skladování. Kontejner slouží jako vratný obal a je 100% recyklovatelný, čímž významně přispívá k šetření životního prostředí. Nosnost kontejneru je srovnatelná s ocelovými kontejnery 650-1000kg. 

     

    Společnost Continental Automotive Czech Republic s.r.o. (Trutnov) použila paletový kontejner Magnum Optimum pro balení F1C modulu jako náhradu za jednorázové kartonové balení. Ve spolupráci se společností VYVA PLAST vyvinula vakuově tvarovanou proložku. 

     

    Kompletní balení se skládá z kontejneru Magnum Optimum OI 750 S (výška 750mm) doplněného 3 rámečky Magnum Optiframe (výška 315mm) a 7 vakuově tvarovanými proložkami.

    2013

    Obal na 6ks piva - Miler Genuine Draft (65)

    Smurfit Kappa Olomouc s.r.o.

    Obal multipack na 6 piv (0,33l) byl vyvíjen pro firmu Sab Miller. Zvláštností obalu je, že i při jednostranném tisku vytváří konstrukce obalu dojem, že vnitřní stěny jsou tištěny oboustranně. Další zvláštností je, že zákazník požadoval dvojí lakování lesk-mat, ale z ekologického hlediska bylo ze strany zákazníka zamítnuto UV lakování. Proto je obal lakován hybridní technologii laku drip-off. Tato technologie funguje na principu reakce disperzního laku se speciálním tiskovým lakem v jednom průchodu stroje. V místech, kde se laky spojí, dochází k reakci obou laků a výsledkem je zvláštní matný sametový povrch. V místech kde je požadován lesklý efekt, je tiskový lak vybrán a tak nedochází k reakci obou laků a toto místo zůstává lesklé. Obal zaujme důmyslnou a moderní dynamickou grafikou, která s dvojím lakováním mat-lesk a zlatou barvou vytváří luxusní dojem a jedinečnost celého produktu. Navržená konstrukce má navodit pocit dárkového obalu. Velký otvor v přední části přibližuje samotný obsah zákazníkovi. Na horní straně je jednoduchý, ale praktický úchop pro odnos, díky kterému nebylo potřeba použití neekologického plastového ucha. Prezentovaný obal je tedy plně recyklovatelný.

    2013